Poznań: Co dalej z modernizowanym stadionem?

  Poznań: Co dalej z modernizowanym stadionem?

  ROI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jedna z metalowych kratownic, które będą tworzyć konstrukcję dachu nad stadionem przy Bułgarskiej już jest na 30 metrach. Obecnie trwają prace umożliwiające jej przesunięcie na dwa żelbetonowe słupy, które będą stanowić podporę.
  Częściowo demontowane są dwie wieże, za pośrednictwem których stalowa kratownica znalazła się na górze. Całość zostanie przesunięta po dwóch belkach z brązu i umocowana na łożyskach.

  Jak zapewnia wykonawca, przesuwanie ma się rozpocząć pod koniec tygodnia. Następnym etapem prac będzie przetransportowanie dwóch wież, które służą do wciągania kratownicy. W tej chwili trwa jej montaż i spawanie. Realna szansa na jej podniesienie to 15 lub 16 listopad. Zamontowanie może się odbyć pod koniec miesiąca.

  Dwa kolejne etapy budowy dachu, to przeniesienie nad trybunami dwóch, ważących po około 400 ton kratownic. Zostaną do tego wykorzystane dźwigi gąsienicowe. W opinii wykonawcy realna szansa na ich montaż to 2 - 10 grudnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  róbcie, róbcie

  jajo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  róbcie, byle dobrze!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo