Ranking: Międzychodzki szpital numer 1 w Wielkopolsce

  Ranking: Międzychodzki szpital numer 1 w Wielkopolsce

  Krzysztof Sobkowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W prestiżowym rankingu dziennika "Rzeczpospolita" SPZOZ w Międzychodzie zajął 20. miejsce w kraju i wygrał w Wielkopolsce.
  Warto wspomnieć, iż większość placówek, które sklasyfikowane zostały przed między-chodzką lecznicą to albo szpitale wojewódzkie, albo specjalistyczne kliniki. Wśród szpitali powiatowych, międzychodzki jest jednym z trzech najlepszych w Polsce. To powód do dumy.

  Placówka utrzymuje się w czołówce rankingu najlepszych szpitali w kraju już od kilku lat. Po raz drugi jest też najlepiej ocenioną lecznicą w Wielkopolsce. Przed rokiem w ogólnej punktacji była 17. Teraz spadła o trzy miejsca.

  - Punktów mieliśmy więcej, niż rok temu, ale poprzeczka poszła w górę, bo konkurencja nie śpi. Szpitale w Polsce się rozwijają, więc miejsce w pierwszej dwudziestce to duży sukces - mówi Maciej Bak, zastępca dyrektora SPZOZ Międzychód ds. ekonomicznych.

  W Polsce powstaje co roku kilka rankingów szpitali. Przygotowywany przez "Rzeczpospolitą" jest jednak najbardziej prestiżowy. Jego autorzy brali pod uwagę między innymi takie aspekty działalności szpitala, jak jakość usług potwierdzona certyfikatami, szpitalną infrastrukturę, zarządzanie finansami, wdrożone systemy informatyczne, komfort pobytu pacjenta w lecznicy czy kwalifikacje personelu.

  Do lidera rankingu SPZOZ Międzychód stracił 70 punktów.
  - To mało i dużo - mówi Maciej Bak. - Z pewnością możemy zwiększyć liczbę punktów, choćby wdrażając certyfikat zarządzania bezpieczeństwem i informacją. Jednak nie wszystko od razu. Przed nami kosztowne inwestycje - podkreśla.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo