Patrol Głosu: Poznańscy kupcy boją się przyszłości

  Patrol Głosu: Poznańscy kupcy boją się przyszłości

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Patrol "Głosu" odwiedził wczoraj ryneczek przed pawilonem handlowym Newa na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Tamtejsi kupcy i klienci opowiedzieli nam o swoich obawach, związanych z remontem pawilonu i przeniesieniem targowiska.
  Stare, zniszczone blaszaki, w których dzisiaj znajdują się stoiska handlowe, mają zostać przeniesione do wnętrza nowego obiektu. Władze Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Winogrady", które remontują pawilon, zapewniały, że dla każdego kupca znajdzie się nowy boks. Tam mieli przenieść swoje stoiska. Okazało się jednak, że po rozbudowie Newy boksów będzie tylko 20. A handlowców jest ponad 30.


  - Początkowo się cieszyliśmy. Nowe boksy to przecież znacznie lepsze warunki: będzie tam cieplej i wygodniej - opowiada pani Ewa, która handluje owocami i warzywami. - Jednak boksów jest mniej niż kupców. Oznaczało to konieczność ogłoszenia przetargu.

  Boks będą mogli dzierżawić kupcy, którzy zaproponowali wyższą kwotę za czynsz. To spowodowało, że chętni podbijali stawkę. Pani Ewa wystartowała i wygrała boks o powierzchni prawie 20 metrów kwadratowych. Teraz boi się o swoją przyszłość zawodową.

  - Teraz płacimy około 700 złotych, po przejściu do boksu czynsz wzrośnie do prawie 4 tysięcy złotych. A skąd wziąć pieniądze na pensję dla pracownicy czy na towar? - pyta pani Ewa.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KUPCY?

  JARO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  Coś dla zainteresowanych:
  http://mv2.battledust.pl/antymateria_daj.php?u=Mataka
  http://mv2.battledust.pl/reg_new.php?polecajacy=Mataka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo