Gołuchów: Zniszczyli ogrodzenie zabytkowego parku

  Gołuchów: Zniszczyli ogrodzenie zabytkowego parku

  Janusz Jaros

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Drogowcy zniszczyli ogrodzenie zabytkowego parku wokół Zamku Czartoryskich - doniósł do prokuratury i konserwatora zabytków Benedykt Roźmiarek, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.
  Jego zdaniem podczas przebudowy drogi Dyrekcja Generalna Dróg Krajowych i Autostrad bezprawnie zabrała część zabytkowego parku i poleciła rozebrać ogrodzenie. - Wystąpiliśmy do Dyrekcji z żądaniem wyjaśnień. Jakim prawem to wszystko robi się bez naszej wiedzy, na terenie, który zgodnie z zapisami w księgach wieczystych należy do nas? - pyta. Konserwator zabytków wstrzymał rozbiórkę ogrodzenia.

  - Prokuratura prowadzi czynności sprawdzające - mówi prokurator Antoni Ulatowski z Pleszewa. Kierownik rejonu dróg w Kaliszu, Kazimierz Kubiak uważa, że "robota jest wykonywana zgodnie z pozwoleniem wojewody". - Teren leży w pasie drogowym. Ogrodzenie nie jest zabytkiem. Zostało odtworzone po wojnie. A jeśli nawet park jest zabytkiem, to gdzie ludzie mają chodzić?

  Piotr Chodorowski, zastępca poznańskiej GDDKiA zapewnia, że inwestycja jest realizowana prawidłowo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo