Nauka: Nagroda ministra dla Bogdana Marcińca

  Nauka: Nagroda ministra dla Bogdana Marcińca

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Bogdan Marciniec, profesor Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe.
  Nagrody te przyznawane są w tym roku po raz czwarty. Zwycięzcy w trzech kategoriach: badania na rzecz rozwoju nauki, badania na rzecz rozwoju społeczeństwa i badania na rzecz rozwoju gospodarki otrzymują prawie 60 tysięcy złotych.

  Profesor Bogdan Marciniec otrzymał nagrodę w kategorii badań na rzecz nauki. Jest on specjalistą z zakresu chemii i katalizy metaloorganicznej. Poszukuje nowych reakcji katalitycznych w chemii krzemu, i pracuje nad wykorzystaniem ich m.in. w medycynie, farmacji, przemyśle.

  Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w obecności wielu polskich uczonych, którzy odnieśli sukces naukowy w prestiżowych zagranicznych ośrodkach uniwersyteckich i badawczych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo