Pieniądze za mieszkania trafią do spółdzielców

  Pieniądze za mieszkania trafią do spółdzielców

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na osiedlu Przyjaźni powstaje kolejny, nowy blok. Buduje go Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady". Dochód ze sprzedaży mieszkań przeznaczony zostanie na remonty i modernizacje budynków już stojących na terenie osiedla. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, dlatego spółdzielnia planuje już budowę następnych mieszkań, tym razem na osiedlu Zwycięstwa.
  Od ponad 20 lat Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" nie budowała nowych bloków. Te na osiedlu Zwycięstwa (od ulicy Mieszka I) były ostatnimi. Dlaczego po tylu latach zdecydowano się wrócić do budowy mieszkań?

  - Kiedy przeniesiono komisariat policji Poznań Północ i zlikwidowano baraki, w których dotychczas się znajdował, na terenie osiedla Przyjaźni został niezagospodarowany teren - mówi Grzegorz Kaźmierczak, zastępca prezesa PSM "Winogrady". - W referendum zapytaliśmy mieszkańców, co powinno tu powstać.

  W głosowaniu wzięło udział ponad tysiąc spółdzielców. Ponad 70 procent opowiedziało się za budową bloku mieszkalnego z częścią handlowo-usługową. Dlatego w wieżowcu na osiedlu Przyjaźni 20a (taki będzie miał numer) znajdą się 94 mieszkania oraz punkty z drobnym handlem i usługami. Mieszkania już teraz cieszą się wielkim zainteresowaniem. Sprzedaż ruszyła zaledwie kilka dni temu, czternaście lokali znalazło już jednak swoich nabywców. Kilkanaście osób wpłaciło zaliczki.

  - Mamy też mnóstwo rezerwacji. Mieszkania zamawiają osoby, które starają się o kredyt w banku - wyjaśnia Jan Marciniak, prezes PSM "Winogrady".

  Cena za metr kwadratowy wynosi 5,9 tysiąca złotych. Budynek położony będzie w samym środku osiedla, niedaleko jest park, są place zabaw. Ile będzie kosztowała budowa? I czy kosztami związanymi z inwestycją zostaną obarczeni członkowie spółdzielni? Okazuje się, że nie.

  Władze spółdzielni podpisały umowę z firmą, która wybuduje blok. Pieniądze na inwestycję będą pochodziły od przyszłych mieszkańców wieżowca. Część tego, co zostanie, otrzyma wykonawca. Reszta - trafi do budżetu spółdzielni.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BUDOWA

  JARO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Coś dla zainteresowanych:
  http://mv2.battledust.pl/antymateria_daj.php?u=Mataka
  http://mv2.battledust.pl/reg_new.php?polecajacy=Mataka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo