Poznań: Ułożyli gigantyczną makietę

  Poznań: Ułożyli gigantyczną makietę

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Przez dwa dni Poznań był stolicą polskiego modelarstwa. Pasjonaci miniaturowych pociągów, samochodów i samolotów zjechali się na szósty Salon Modelarski.
  Prawie osiem godzin zajęło modelarzom kolejowym zmontowanie przywiezionych fragmentów w makietę jakiej, ani w Poznaniu, ani Polsce jeszcze nie było. Czterdziestu pasjonatów z różnych stron kraju złożyło ponad 100 metrów torów. A wzdłuż nich były: lokomotywownie, dworce, ale też mosty, a pod nimi szosy oraz... dymiące fabryczne kominy.

  - Pociągi, których mamy tu kilkadziesiąt wypuszczamy ze stacji na tak zwane "berło". Jest to urządzenie, jakie przekazywali sobie maszyniści na znak, że szlak jest wolny - wyjaśnia Mariusz Demkowicz, współtwórca makiety.

  Grupa modelarzy, która była w Poznaniu już przed dwoma laty, prezentowała swoje "dzieła" również na targach w Lipsku. - Staramy się pokazywać polską rzeczywistość kolejową. Model kupiony w sklepie malujemy tak by był jak najbardziej podobny do tego rzeczywistości - dodaje Mariusz Demkowicz.

  Poznaniak, Jerzy Borwiński prezentował żaglowce uczestniczące w bitwie morskiej pod Oliwą. - Zrobienie modelu pierwszego żaglowca zajęło mi 400 godzin. Wcześniej musiałem sam zgromadzić informacje o tym, jak je budowano - opowiada.

  Atrakcją dla dzieci były wielkie piłki. W wykonanych z tworzywa sztucznego kulach o średnicy dwóch metrów najmłodsi próbowali poruszać się po basenie wypełnionym wodą. Uciechy było co nie miara.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MAKIETA

  JARO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Coś dla zainteresowanych:
  http://mv2.battledust.pl/antymateria_daj.php?u=Mataka
  http://mv2.battledust.pl/reg_new.php?polecajacy=Mataka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo