Poznań: Księża rozdają po mszach alkomaty

  Poznań: Księża rozdają po mszach alkomaty

  KMIS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznańska parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, jako jedna z dziesięciu w kraju, włączyła się do kampanii społecznej "Alko- Casco - Alkomat w każdym aucie".
  Dzisiaj przed kościołem przy ulicy Szamarzewskiego wierni po każdej mszy świętej będą bezpłatnie otrzymywać od księży kieszonkowe alkomaty. W sumie poznaniacy dostaną 2800 elektronicznych urządzeń do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie wraz z ulotkami informacyjnymi.

  Tę profilaktyczną akcję, której celem jest zwrócenie uwagi na problem nietrzeźwych kierowców, będzie w parafii koordynował ks. Wojciech Dragan. Kampanię "Alko-Casco", zainicjowaną przez producenta marki Soplica, wspiera krajowy duszpasterz kierowców, ks. dr Marian Midura, a także poznańska policja i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. Tegoroczna, druga już edycja tej społecznej akcji trzeźwościowej, koncentruje się na młodych kierowcach, którzy często nie zdają sobie sprawy, że alkohol pity nawet poprzedniego dnia może być wielkim zagrożeniem w ruchu drogowym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo