Poznań: Dziewczynki i mama są pod opieką lekarzy

  Poznań: Dziewczynki i mama są pod opieką lekarzy

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Cztery dziewczynki, które w środę po południu przyszły na świat w poznańskim Szpitalu Klinicznym, ważyły 7770 gramów. Mama, mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, i dzieci czują się dobrze, chociaż jeszcze przez jakiś czas pozostaną pod opieką lekarzy.
  - W rodzinie męża jest dużo bliźniąt, ale narodziny naszych czworaczek zawdzięczamy medycznej pomocy poznańskich lekarzy - mówi Anna Jankowska, która wczoraj czekała na kolejny przyjazd męża Rafała.

  Obydwoje rodzice dość wcześnie, bo już w kwietniu, w szóstym miesiącu ciąży usłyszeli, że będą mieć więcej niż jedno dziecko. W pierwszej chwili lekarze doliczyli się trójki, a dopiero po pewnym czasie okazało się, że jest i czwarte maleństwo.

  - Wiadomość, którą usłyszeliśmy już na pierwszej wizycie u lekarza, przyjęłam płaczem ze... szczęścia, bo rok staraliśmy się o dziecko, a tu taka niespodzianka - opowiada mama.

  Tata Rafał, który przed drzwiami porodówki czekał na moment narodzin, do ostatniej chwili liczył, że lekarze pomylili się, mówiąc o czterech dziewczynkach.
  Chciał chociaż jednego piłkarza, małego kibica Jasia, z którym mógłby dzielić swoje emocje podczas meczów piłki nożnej. Teraz całą nadzieję pokłada w największej córeczce, która ważyła najwięcej - 2360 gramów. Może przynajmniej ona polubi "kopaczy"? A może mniejsze Maja, Iga, Hania nie zawsze będą chciały się bawić tylko lalkami?

  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo