Poznań: Mrożenie lodowej tafli na "Chwiałce" już trwa

  Poznań: Mrożenie lodowej tafli na "Chwiałce" już trwa

  Maciej Łosiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeśli w najbliższych dwóch tygodniach nie będzie zbyt dużo dni z wysokimi dodatnimi temperaturami, to w połowie listopada zostaną otwarte trzy lodowiska w Poznaniu. Przez ostatnie lata miłośnicy jazdy na łyżwach mogli korzystać z obiektów na Bogdance i Malcie. Od tego roku zostanie udostępniony trzeci - Lodowisko "Chwiałka" POSiR znajdujące się między ulicami Chwiałkowskiego i o. Mariana Żelazka.
  - Obecnie trwają ostatnie próby związane ze sprawdzaniem agregatów do chłodzenia. Tafla już się mrozi - mówi Maciej Mielęcki, zastępca dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

  Powierzchnia "ślizgawki" wynosi 1800 mkw. i jest pełnowymiarową płytą do gry w hokeja na lodzie (60x30 m). Obiekt wyposażony jest w tablicę elektroniczną, na której istnieje możliwość wyświetlania wyników meczów.
  Wokół płyty stoi banda. Dla miłośników sportów zimowych będzie też wypożyczalnia łyżew. W budynku głównym są barek i toalety. Ustawiono boksy dla hokejowych drużyn. Ciekawostką jest fakt, że w samej płycie położono 20 km rur, które mają wspomagać proces mrożenia.

  - W godzinach przedpołudniowych planujemy zorganizować bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach dla dzieci, przygotowywane wspólnie z Urzędem Miasta. Będziemy też rozgrywać mecze hokejowe - dodaje Michał Sieradzki, prezes Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego.

  - To bardzo ładny i funkcjonalny obiekt. Jestem pewien, że będzie dobrze służył poznaniakom - podkreśla Stanisław Hoffa, kierownik "Chwiałki".

  Są jednak plany, by obiekt zagospodarować także wiosną i latem. Zamiast bramek do hokeja można bowiem postawić bramki do piłki ręcznej. Być może po betonowej płycie będą mogli jeździć miłośnicy sportów ekstremalnych (rolki, wrotki, rowery do akrobacji).

  W dni powszednie dla publiczności lodowisko będzie dostępne od godzin popołudniowych, a w weekendy od rana. Ceny biletów: od poniedziałku do piątku - 7 zł normalny, 5 zł ulgowy; w weekendy - 9 zł i 6 zł (cena za 1,5 godziny jazdy). Wypożyczenie łyżew: 5 zł za godzinę i 8 zł za półtorej godziny.

  Obecnie trwa już także montaż lodowiska POSiR Malta przy ul. Jana Pawła II. Będzie przykryte nową plandekę. - Nasz kompleks posiada szatnie, wypożyczalnię i punkt ostrzenia łyżew. Został także wyremontowany punkt gastronomiczny - mówi Jarosław Forycki z POSiR Malta. - Początek sezonu to doskonała okazja, by dobrze nauczyć się jeździć na łyżwach. Całkowity koszt kursu wynosi 150 złotych. Tak jak w latach poprzednich będziemy również organizować imprezy taneczne na lodzie - Ice Party.

  Zadaszone lodowisko Malta będzie czynne w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedziele w godzinach od 8 do 22. W pozostałe dni w godzinach od 8 do 23. Bilety będą kosztować w dni powszednie - za godziną jazdy 7 złotych (normalny) i 5 złotych (ulgowy). W soboty, niedziele i święta odpowiednio - 9 i 6 złotych. Karnety (10 wejść po godzinę) w cenie 45 i 63 zł.

  Kolejne z poznańskich lodowisk - Centrum Rekreacji i Rozrywki Bogdanka (u zbiegu ulic Księcia Józefa i Północnej) czynne będzie także siedem dni w tygodniu w godzinach od 8. do 21.30. Podobnie jak w latach ubiegłych do dyspozycji gości - oprócz lodowiska - są wypożyczalnia sprzętu, bufet i salon gier. - Można również skorzystać odpłatnie z porady instruktorów i podszkolić się w jeździe na łyżwach - mówi Piotr Robiński.

  Ceny biletów za tercje: od poniedziałku do piątku 9 zł normalny, 7 zł ulgowy; w soboty i niedziele 11 zł normalny, 9 zł ulgowy. Karnety (10 wejść) kosztują odpowiednia 50 i 70 zł. W weekendy tercje: od godziny 8. do 11.30; od 12. do 14.; od 14.30 do 16.30; od 17. do 19.; od 19.30 do 21.30.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wywalić dyslektyków z redakcji

  hokej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Cytuję autora z dysleksją - "Wokół płyty stoi banda". Ta banda o której wielki PUN REDACHTUR pisze to na pewno PO-kraczna banda załawiające kolejne geschefty pod cmentarzem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo