Tour Salon: Pod Grunwald przyjadą turyści

  Tour Salon: Pod Grunwald przyjadą turyści

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jednym z najbardziej obleganych stoisk na Targach Tour Salon przez ludzi z branży turystycznej jest stoisko miasta Poznania i regionu Wielkopolski. Zaczyna się wielkie odkrywanie uroków województwa, które do tej pory było niedoceniane przez turystów i organizatorów wypoczynku.
  - Nawet nie wiedziałem, że tutaj jest tyle do zobaczenia, tyle wspaniałych zabytków, takie możliwości noclegów - mówi Adrian Nowacki, przewodnik, oprowadzający wycieczki po Łodzi. - Wielkopolska powinna szeroko promować się nie tylko w kraju, ale za granicą. Jest warta zobaczenia.

  W tym roku na 20. jubileuszowych targach Wielkopolska promuje przede wszystkim turystykę kulturową. Jednocześnie proponuje się zwiedzającym korzystanie z nowinek technicznych m.in. z przewodnika po Poznaniu w telefonie i najnowszy projekt Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej - przewodnik GPSwielkopolska dla kierowców. Ten absolutny hit można pobrać ze strony internetowej.

  20-lecie istnienia obchodzi nie tylko Tour Salon, największa tego typu impreza w Polsce, ale także Polska Organizacja Turystyczna. Na konferencji w Poznaniu Rafał Szmytke, prezes POT opowiedział o czekających ich wyzwaniach w przyszłym roku. Polska będzie się promować przede wszystkim jako świetny kraj na krótkie wypady, ciekawe imprezy, festiwale, inscenizacje bitew, jak choćby ta z okazji 600-lecia Grunwaldu. Specjalne kampanie reklamowe odbędą się w Wielkiej Brytanii i Niemczech, bowiem Polska została partnerem największych na świecie targów turystycznych w Berlinie w 2011 roku.

  - Niestety, fundusze mamy zmniejszone o prawie 20 procent - twierdzi prezes Szmytke. - Nie zamierzamy się poddać. Ograniczymy koszty, ale mamy założenia strategiczne i chcemy je wypełnić. Między innymi będziemy z pieniędzy unijnych promować turystykę krajową. To szczególnie ważne w czasach kryzysu. Wszystko to pod hasłem "Promujemy Polskę Razem" - dodaje.

  W listopadzie POT zaprezentuje nowe hasło mające zachęcać turystów do przyjazdu do naszego kraju.

  Na poznańskich targach nie zabraknie ciekawych wydarzeń dla zwiedzających podczas dni otwartych, czyli dzisiaj i jutro. W programie znalazły się m.in. "Podróżniczy Kalejdoskop" - spotkania z podróżnikami, Otwarte Mistrzostwa Polski w Speedmintonie, Tour Tramwajów, pokaz zmiany kolorów autobusu na oczach widzów, wystawy fotograficzne i konkursy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo