Demonstracja: Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" w obronie...

  Demonstracja: Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" w obronie Cegielskiego

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kolejny związek zawodowy poinformował, że weźmie udział w jutrzejszej manifestacji pracowników Cegielskiego. To Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80".
  Bezwzględnie należy bronić miejsc pracy, by pracownicy, którzy nie są winni kryzysowi nie płacili za niego utratą miejsc pracy i środków do życia. W przypadku zakładów Cegielskiego wiemy, że nie tylko kryzys jest winny, ale i niezrozumiałe działania rządu w kwestii niedoszłej sprzedaży majątku stoczniowego, ponieważ produkcja Cegielskiego przez lata była ściśle związana z produkcją stoczniową - zaznaczył Bogusław Ziętek, Przewodniczący WZZ "Sierpień 80".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sierpień 80 winny łamania praw pracowników

  swiadek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Sierpień 80 winny łamania praw pracowników

  16 października w sprawie o łamanie praw pracowniczych (bezprawne zwolnienie z pracy), wytoczonej przez dwoje byłych już pracowników KK WZZ "Sierpień...rozwiń całość

  Sierpień 80 winny łamania praw pracowników

  16 października w sprawie o łamanie praw pracowniczych (bezprawne zwolnienie z pracy), wytoczonej przez dwoje byłych już pracowników KK WZZ "Sierpień 80", a przeprowadzonej w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód, pozwany, tj. KK WZZ "Sierpień 80" został uznany winnym łamania praw pracowniczych.

  Powodom zasądzono odszkodowania. Sąd jako okoliczność obciążającą uznał m.in. fakt, iz rażącego naruszenia kilku przepisów Kodeksu Pracy dopuściła się organizacja, której celem statutowym jest obrona praw pracowniczych, a nie ich łamanie, co miało miejsce. Ze strony pozwanej nikt nie zaszczycił swoją obecnością sądu i nie przesłał usprawiedliwienia. Wyrok jest nieprawomocny.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HCP

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  A Poznań to matecznik PO - poproście o POmoc Geniusza Kaszub; pewnie przyjedzie z gazem i pałą.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo