To Polska Minus

  To Polska Minus

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Była rodzina PiS przeszła do Polski Plus, nowego ugrupowania Ludwika Dorna. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten polityczny transfer wyjdzie posłom Libickim na duży minus.
  W skali ogólnokrajowej nie wróżę Polsce Plus żadnego sukcesu. Wyniki wyborcze Przymierza Prawicy Marka Jurka w wyborach do Parlamentu Europejskiego dowodzą, że nie ma dziś w Polsce zapotrzebowania na konkurencyjne dla PiS partie. Można się zżymać na styl uprawiania polityki przez braci Kaczyńskich, ale wygląda na to, że prawicowy elektorat jest dziś bardzo twardy. Większe szanse będzie miała Polska Plus w wyborach samorządowych. A zwłaszcza w Poznaniu, gdzie byli radni PiS mają silną pozycję w radzie, a ich nazwiska są kojarzone przez mieszkańców stolicy Wielkopolski, choćby z racji zaangażowania w sprawy osiedli. Ale jestem pewien, że i to nie wystarczy, by przekroczyć próg. Na skuteczną kampanię wyborczą potrzeba dziś sporo pieniędzy. A jak je zdobyć, gdy partia dopiero się buduje? Zadziałać może magia nazwiska Marcina Libickiego, ale wtedy konkurencja znowu wyciągnie mu sprawy lustracyjne. Szykuje się Polska Minus.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i bardzo dobrze

  poznańczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

  Zgadzam się z tezą autora i jeśli przykład fanatycznego jurka nie dał im nic do myślenia to nie ma co ich żałować bo i tak Libiccy czy inne Tomczaki są w polityce li tylko po to by załatwiać swoje...rozwiń całość

  Zgadzam się z tezą autora i jeśli przykład fanatycznego jurka nie dał im nic do myślenia to nie ma co ich żałować bo i tak Libiccy czy inne Tomczaki są w polityce li tylko po to by załatwiać swoje prywatne interesy. Dobrze, że spotka ich polityczny śmietnik. A spotka i to już niebawem.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo