Wielkopolska: Szwedzkie mięso nie zostało zniszczone

  Wielkopolska: Szwedzkie mięso nie zostało zniszczone

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wyprodukowane 26 lat temu mięso nie zostało jeszcze zutylizowane. Jak się okazuje wielkopolskie przedsiębiorstwo Malus wciąż przechowuje ponad 12 ton tego produktu. Na razie nie wie, co z tym zrobić. Decyzja o utylizacji nadal nie zapadła. A jeśli nawet tak się stanie to firma może się od niej odwołać. I niewykluczone, że to ona będzie miała rację.
  Stare mięso ze Szwecji trafiło do firm w całej Polsce. Krakowski dostawca produktu przedstawił wszystkie wymagane dokumenty. Pozytywną opinię wydał też małopolski sanepid.

  W podpoznańskim przedsiębiorstwie Malus, które zaopatruje jednostki wojskowe, wciąż znajduje się ponad 9 ton mięsa w puszkach i prawie 3 tony wyrobów gotowych. Zabezpieczone produkty czekają na decyzję o utylizacji. Jednak takie rozwiązanie nie podoba się właścicielowi firmy.


  - Chcemy zwrócić towar do szwedzkiego producenta, skoro wydał nam trefny produkt - mówi Krzysztof Tadyszak z firmy Malus. - Jeśli polskie służby nam na to nie pozwolą i nakażą utylizację, nie otrzymamy nawet odszkodowania - dodaje.

  Przedsiębiorca zaznacza, że mięso przeszło wszystkie potrzebne badania. Zastrzeżeń nie budził też ani smak, ani zapach. A data przydatności do spożycia była wyznaczona do 2010 roku.

  O tym, że produkty zawierające szwedzkie mięso nie były szkodliwe dla zdrowia, zapewniają zarówno służby sanitarne, jak i weterynaryjne. W Wielkopolsce ostatnie badanie przeprowadzono na początku października.

  - Wyniki były pozytywne. Nie wykazały żadnych szkodliwych czynników - potwierdza Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  konsument

  ela_82 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Dlaczeko państwo i media bronią firmy, które kupiły to mięso. Podajcie listę tych firm. Konsumenci chcą wiedzieć co kupują i jedzą!!! Stańcie po stronie konsumentów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mięsko

  ~MkRondals (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  chętnie kupimy każdą ilość ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo