Na terenie MTP w Poznaniu można odbyć podróż dookoła świata

  Na terenie MTP w Poznaniu można odbyć podróż dookoła świata

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Poznaniu zapachniało wakacjami. Kto chciałby poszusować na nartach, poopalać się pod palmą koniecznie musi wybrać się na tegoroczny Tour Salon.
  Każdy znajdzie tam propozycję dla siebie nie tylko na zimowe ferie, ale na letnie wakacje 2010. Zapraszają regiony Polski, ale także egzotyczne Brazylia, Nepal, Indie, Nigeria, Indonezja, RPA i Senegal. W sumie można odwiedzić stoiska 39 krajów. To impreza przeznaczona nie tylko dla branży, ale także dla zwiedzających (piątek sobota).

  Dzisiaj podczas uroczystego otwarcia 20. Jubileuszowych targów turystycznych Tour Salon i Discover Poland wręczono pierwszy w Polsce certyfikat Geoparku Krajowego dla polskiej części Łuku Mużakowa. Gośćmi honorowymi byli m.in.: dr. Henryk Jacek Jezierski, Główny Geolog Kraju, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Katarzyna Sobierajska.

  Krajem Partnerskim tegorocznych targów jest Republika Słowacja. Na stoisku słowackim znaleźć można smakołyki kuchni narodowej. Słowaccy kucharze "na żywo" przygotowują bryndzove halusky, czyli kluski ziemniaczane z bryndzą kraszone skraweczkami oraz inne specjały. Oprócz tego organizowane są degustacje słowackich serów i win słowackich z regionów winiarskich z całej Słowacji. Urozmaiceniem prezentacji są występy zespołu folklorystycznego.

  Polskim regionem partnerskim targów jest Województwo Pomorskie. Warto zajrzeć na stoisko, które przypomina swoim charakterem Morze Bałtyckie, a kieruje do niego widoczna z daleka latarnia morska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo