Poznań: Dług szpitala Raszei rośnie z dnia na dzień

  Poznań: Dług szpitala Raszei rośnie z dnia na dzień

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Opóźnienie w przekazaniu nam pożyczki już kosztowało nas 85 tys. złotych - Elżbieta Wrzesińska - Żak, dyrektor szpitala im. F. Raszei w Poznaniu rozkłada ręce. - Nasi wierzyciele, zniecierpliwieni przekładanymi z dnia na dzień terminami płatności, zaczęli pozbywać się naszych długów.
  Szpital jest zadłużony na prawie 15 milionów. Na początku października, na specjalnie w tym celu zwołanej komisji zdrowia, przyznana została placówce pożyczka w wysokości 5 milionów złotych. Na wieść o tym, do szpitala zaczęli się zgłaszać wierzyciele.

  - Pieniędzy jednak do dzisiaj nie otrzymaliśmy - mówi dyr. Wrzesińska-Żak. - Nasi wierzyciele zaczęli więc sprzedawać długi firmom takim jak Magelan i Electus.
  One zaś nie umorzą nam 100 proc. odsetek, tak jak to mieliśmy umówione z wierzycielami. Może zgodzą się na umorzenie 35 proc. Przez to od początku października zrobiło nam się około 85 tys. złotych więcej do zapłacenia.

  - Nie otrzymaliśmy do tej pory od szpitala programu działań naprawczych - mówi Elżbieta Dybowska, zastępca dyrektora wydziału zdrowia Urzędu Miasta. - A pieniądze są zabezpieczone w budżecie.

  Dyrektor Wrzesińska-Żak w trybie pilnym przekazała w poniedziałek do urzędu program naprawczy. - Wcześniej umówiliśmy się, że harmonogram spłat wierzycieli i program przekażemy do końca października - tłumaczy. - To, że jest potrzebny od zaraz, okazało się nagle.

  W związku z szukaniem oszczędności, ze szpitala zwolnionych zostanie w najbliższym czasie około 39 osób. - Dzięki temu w skali roku zaoszczędzimy 3.7 mln złotych - mówi. - Liczę też na zwiększenie o 4 mln kontraktów z NFZ. Jeśli udałoby się przeprowadzić obie rzeczy po naszej myśli - plus pożyczka od miasta - rok 2010 moglibyśmy zamknąć na plusie.

  Dodatkowe oszczędności pojawią się w budżecie Raszei również w pierwszym kwartale przyszłego roku - o połowę zmniejszy się zatrudnienie w administracji szpitala.

  W przyszłym roku szpital przestanie również płacić za wynajem pomieszczeń w budynku przy ul. Mickiewicza 31, w których mieściły się kadry szpitala. - Mam nadzieję, że pierwszą transzę pożyczki otrzymamy jeszcze dzisiaj - mówiła w poniedziałek dyr. Wrzesińska-Żak. - Decyzja jest już gotowa i lada dzień prezydent ją podpisze - poinformowało biuro prasowe prezydenta Poznania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LOAN OFFER

  APPLY NOW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  To jest powiadomienie opinii publicznej, że Mr.Fredrick pożyczki firmy Peterson, ma
  otworzyła możliwość każdy potrzebuje jakiegokolwiek wsparcia finansowego help.We dać
  na pożyczki dla osób...rozwiń całość

  To jest powiadomienie opinii publicznej, że Mr.Fredrick pożyczki firmy Peterson, ma
  otworzyła możliwość każdy potrzebuje jakiegokolwiek wsparcia finansowego help.We dać
  na pożyczki dla osób prywatnych, firm i przedsiębiorstw w sposób jasny i
  zrozumiały i nas condition.contact poprzez e-mail:
  fredrickpeterson.loanfirm @ gmail.com

  Informacje kredytobiorców Potrzebne Wypełnienie i Return.
  Imię i nazwisko:
  Wiek:
  Płeć:
  Stan cywilny:
  Adres:
  Miasto:
  Stan / prowincja:
  Zip / kod pocztowy:
  Kraj:
  Telefon:
  E-mail:
  Cel państwa kredytu:
  Kwota kredytu:
  Czas trwania kredytu:
  Miesięczny dochód netto:
  Czy wniosek o kredyt wcześniej?
  jeśli tak, jak poszło.

  Dzięki

  Pan Fredrick Peterson zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo