Fotograf snów Ryszard Horowitz w Poznaniu

  Fotograf snów Ryszard Horowitz w Poznaniu

  RD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dla jednych guru, dla innych profan fotografii Ryszard Horowitz, polski fotografik żyjący w USA, gościł we wtorek w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
  - Nie jestem belfrem - mówił na początku spotkania z poznaniakami. Ale mimo to wszyscy słuchali w skupieniu mistrza fotografii reklamowej przez ponad godzinę. A opowiadał o tym, jak powstawały jego prace i reakcjach na nie.

  - Byłem po wielekroć ganiony za to, co robię ze zdjęciami, że korzystam z komputera, ale szereg tych uwag wpuszczałem jednym uchem, a drugim wypuszczałem. Każdy z nas cokolwiek robi, musi znaleźć swój punkt widzenia.
  A to co robi, niekoniecznie musi się podobać wszystkim - mówił Ryszard Horowitz. - Moje szczęście w Ameryce polegało na tym, że spotkałem ludzi, z którzy podali mi rękę, z którymi miałem o czym rozmawiać - dodał.

  Artysta będzie przebywał w Poznaniu do czwartku. W środę o godz. 11.45 o komponowaniu zdjęć opowie na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej przy ul. Nieszawskiej.

  Ryszard Horowitz urodził się w Krakowie w 1939 roku. Podczas II wojny światowej jego rodzina została uwięziona w obozie koncentracyjnym. Wszyscy zdołali się uratować i po wojnie wrócili do Krakowa. Horowitz jest jednym z najmłodszych uratowanych więźniów Oświęcimia. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Moment jego debiutu artystycznego przypadł na rok 1956.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo