Pleszew: Najlepszy w Polsce szpital niepubliczny

  Pleszew: Najlepszy w Polsce szpital niepubliczny

  ika

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W rankingu Rzeczpospolitej Pleszewskie Centrum Medyczne zdobyło I miejsce wśród niepublicznych szpitali.
  Prezes PCM Agnieszka Pachciarz oraz pleszewski starosta Michał Karalus odbierają właśnie dyplom w redakcji Rzeczpospolitej, która ranking szpitali przeprowadza. Po raz drugi PCM sp. z.o.o jest na czele rankingu placówek niepublicznych. Także w 2008 roku szpital zdobył I miejsce. W porównaniu z ub. rokiem poprawił wynik o 16 punktów (teraz ma 855 na 1000 możliwych).
  II miejsce zdobył EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu.
  Gdyby szpital był publiczny i znajdował się na wspólnej liście szpitali, punktacja plasowałaby go na 13 miejscu. Wśród szpitali publicznych I miejsce zdobyła poliklinika olsztyńska przed Regionalnym Szpitalem w Kołobrzegu. Szpitale dostawały punkty m.in. za jakość leczenia, warunki pobytu pacjentów, kondycję finansową. O poprawiającej się sytuacji służby zdrowia świadczy fakt, że dziś już wszystkie szpitale z pierwszej setki zdobywają ponad 700 pkt. Kilka lat temu eksperci uznawali, że to minimum pozwalające uznać szpital za bezpieczny dla pacjenta. I wtedy dla wielu placówek, nawet ze złotej setki, był to poziom nieosiągalny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo