Poznań: Mieszkańcy mają już dość "Sielanki"

  Poznań: Mieszkańcy mają już dość "Sielanki"

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czy psy, koty i konie mogą nie dawać spać mieszkańcom Poznania? Z pozoru to niemożliwe, lecz dla osób, które mieszkają na osiedlu Powstań Śląskich niedospane niedzielne poranki są normą. Powodem jest "Sielanka", która z targowiska działającego za płotem, "wylała" się na wszystkie pobliskie ulice. Handel kwitnie, przejazdu nie ma, a po południu zostają puszki po piwach i wałęsające się zwierzęta.
  - To, co dzieje się w ostatnim czasie, przekracza już wszelkie granice - mówi Łukasz Tarnowski, przewodniczący zarządu osiedla Powstań Śląskich. - Nie jest naszym celem likwidacja targowiska, jednak w takiej formie ono nie ma racji bytu. Z placu, gdzie można sprzedawać zwierzęta, zmienił się on w coś, co dla mieszkańców jest zupełnie nie do zaakceptowania.

  Chodzi głównie o permanentny bałagan. Nie sprzedaje się tam już tylko zwierząt, ale wszystko, co do sprzedaży się nadaje, od odzieży zaczynając, a na żywności kończąc. Handel odbywa się w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a z powodu braku dostatecznej ilości miejsc parkingowych, pobliskie, prywatne trawniki są kompletnie zastawione samochodami.

  - Straż miejska podejmowała liczne interwencje w związku z działalnością targowiska, jednak są to tylko środki doraźne - mówi Łukasz Tarnowski. - Jeśli tu nie można sobie poradzić organizacyjnie, to jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przeniesienie obiektu w inne miejsce, które będzie miało przygotowaną do tego infrastrukturę - twierdzi Łukasz Tarnowski.

  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo