Inwestycje: Modena park wpisze się w zieleń

  Inwestycje: Modena park wpisze się w zieleń

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy, ale prawdopodobnie już niedługo rozpocznie się realizacja projektu Modena Park. W przyszłym tygodniu do Poznania mają zawitać przedstawiciele inwestora - australijskiej firmy Opal Property Developments.
  - Modena Park to inwestycja o charakterze wielofunkcyjnego projektu biurowo-mieszkaniowo-komercyjnego - informuje Martyna Moś z Genesis PR, obsługująca OPD. - Zakłada odrestaurowanie zabytkowych budynków, a także budowę nowych obiektów. Docelowo ma powstać około 43,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, otwartej dla mieszkańców Poznania. Projekt Modena Park będzie wpisany w zabytkową zieleń dzielnicy Jeżyce.


  Kompleks budynków po byłym zakładzie odzieżowym Modena ograniczony jest ulicami Kraszewskiego, Jackowskiego, Wawrzyniaka i Bukowską. Wcześniej, od XIX wieku, znajdowały się tu koszary wojskowe - funkcjonowało kasyno oficerskie i zakłady mundurowe. W XX wieku, w czasach, gdy odzież z Modeny była wysoko ceniona także za granicą, długie kolejki ustawiały się przed firmowym sklepem przy ulicy Jackowskiego. W latach 90. problemy finansowe zmusiły firmę do sprzedaży kompleksu na poznańskich Jeżycach. W 2001 roku pojawił się pierwszy inwestor zainteresowany tym terenem i magazynami. Duńska firma Sotofte odsprzedała jednak go TUP SA. Od roku gospodarzem, po zakupie terenu i budynków za 65,6 mln zł, jest Opal Property Developments - firma specjalizująca się w rewitalizacji poprzemysłowych obszarów. Zrealizowała już w Łodzi projekt "U Scheiblera", czyli XIX- wieczną fabrykę zaadaptowaną na cele mieszkaniowe.
  Modena Park będzie realizowany etapowo, najpierw w stojących już budynkach powstaną przestrzenne biura typu lofty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wieści z Łodzi

  turysta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  Opal Property Developments - firma specjalizująca się w rewitalizacji poprzemysłowych obszarów. Zrealizowała już w Łodzi projekt "U Scheiblera", czyli XIX- wieczną fabrykę zaadaptowaną na cele...rozwiń całość

  Opal Property Developments - firma specjalizująca się w rewitalizacji poprzemysłowych obszarów. Zrealizowała już w Łodzi projekt "U Scheiblera", czyli XIX- wieczną fabrykę zaadaptowaną na cele mieszkaniowe.

  Na budowie loftów "U Scheiblera"
  "Inwestor zapowiada, że zakończą się jeszcze w tym roku [2008], a pierwsi
  lokatorzy zaczną się urządzać na początku 2009 r."

  http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,72937,5185971.htmlzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo