Rocznica: Wielkopolanie nie zapomnieli o księdzu Jerzym...

  Rocznica: Wielkopolanie nie zapomnieli o księdzu Jerzym Popiełuszce

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj minęła 25. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Wielkopolanie nie zapomnieli o legendarnym kapelanie "Solidarności" i modlili się za jego duszę.
  Główne uroczystości odbyły się w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej na poznańskim Łazarzu, gdzie mszę odprawił biskup Marek Jędraszewski. To właśnie w tym kościele w latach 80. - tak jak w Warszawie na Żoliborzu, gdzie posługę sprawował ksiądz Jerzy - odbywały się msze święte za ojczyznę, które gromadziły tłumy poznaniaków, a świątynia uchodziła za bastion wolnego słowa. Dlatego właśnie tutaj w 2005 roku odsłonięto pomnik księdza Jerzego Popiełuszki.

  Modlitwa o jego beatyfikację nie była jedynym rocznicowym akcentem. W Urzędzie Miasta Poznania odbyła się promocja książki "Nie można uśmiercić nadziei. Reminiscencje śmierci księdza Jerzego Popiełuszki w Wielkopolsce 1984-1989", którą napisali salezjanin ksiądz Jarosław Wąsowicz oraz dr Waldemar Handke. To pierwsza próba ukazania reakcji mieszkańców regionu na zabójstwo kapłana. Publikacja powstała przy współpracy poznańskiego IPN oraz Towarzystwa Salezjańskiego. Książka nie będzie dostępna w księgarniach, ale za darmo trafi między innymi do wielkopolskich szkół.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo