Chór Alexandrowa: Muzyka prosto z rosyjskiej duszy

  Chór Alexandrowa: Muzyka prosto z rosyjskiej duszy

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Światowej sławy Chór Alexandrowa znów zobaczymy i usłyszymy w poznańskiej Arenie. Zespół nigdy nie omija Poznania podczas swych tras koncertowych i zawsze zapełnia największą halę w mieście.
  Ten zespół w swym repertuarze ma ponad 2000 utworów. Pieśni ludowe, muzykę sakralną, rosyjską i światową klasykę oraz przeboje muzyki popularnej. Ogromnym sukcesem stał się kilka lat temu program "Śladami Jana Pawła II", którego realizacja jeszcze 20 lat temu w ówczesnym ZSRR nie byłaby możliwa.

  Wśród 130 artystów są zresztą nie tylko znakomici śpiewacy i instrumentaliści, ale także wspaniały balet.
  Mowa o słynnym Chórze Alexandrowa, który w najbliższy czwartek o godzinie 19 wystąpi w poznańskiej Arenie. Tego wieczoru nie zabraknie takich przebojów jak "Kalinka", "Śliczna mateczka", "W polu brzoza stała", "Kalinuszka", "Dolina ma, dolina", "Posłuchaj", "Dabinuszka", "Partyzanci", "Wychodząc z lasu" czy "Pieśni żałobnej".

  Sztuka prezentowana przez "Alexandrowców" była wielokrotnie nagradzana. Mają oni w swym dorobku m.in. dyplom Grand Prix Światowej Wystawy w Paryżu w roku 1937 roku i "Złote płyty" za wysokie nakłady ich czarnych krążków. Przyznały je francuska wytwórnia Chard Du Monde w roku 1964, 10 lat później holenderska "N. O. S." zaś Francuska Akademia Nagrań uhonorowała w 1961 roku Chór Alexandrowa statuetką "Złotego dyskobola" za najlepszą płytę roku.

  Uznawany za jeden z najlepszych chórów na świecie zespół w Polsce koncertuje co roku, a sale, w których występuje są wypełnione niemal do ostatniego miejsca. Na jego trasie zawsze znajduje się Poznań. Po prostu na tym koncercie nie wypada nie być.

  Chór Alexandrowa
  Arena (ul. Wyspiańskiego 33)
  czwartek 22.10, godzina 19.00
  bilety: 80-150 zł


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo