"Ósemki" w obu Amerykach

  "Ósemki" w obu Amerykach

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Teatr Ósmego Dnia w październiki wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Buenos Aires. W listopadzie grać będzie natomiast w Stanach Zjednoczonych.

  "Ósemki" rok temu grały "Teczki" po angielsku w USA. W tym miesiącu pokażą je El Portón de Sánchez. Spektakl będzie grany w języku hiszpańskim. Aktorzy poprowadzą również trzydniowe warsztaty teatralne.

  - To duży wysiłek, aby móc grać po hiszpańsku - mówi Ewa Wójciak, dyrektor Teatru Ósmego Dnia. - Argentyńczycy mają swoje doświadczenia z tajnymi służbami i trudno się dziwić, że zainteresował ich nasz spektakl , który powstał w oparciu o dokumenty bezpieki.
  W listopadzie "Ósemki" lecą, na zaproszenie IKP oraz Yale Repertory Theatre do USA, gdzie pokażą swoje dawne przedstawienie "Piołun". Podczas pobytu w New Haven poprowadzą warsztaty. "Piołun" grany będzie również w Abrons Arts Center w Nowym Jorku. Na zakończenie pobytu w USA zaplanowane jest spotkanie ze studentami Princeton University.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo