Trzech strażników miejskich trafiło do aresztu

  Trzech strażników miejskich trafiło do aresztu

  saga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trzech strażników miejskich trafiło do aresztu. Wiadomo że chodzi o przestępstwa korupcyjne, choć policja i straż na razie nie chcą mówić o szczegółach postępowania.
  W miniony poniedziałek z kierownikiem referatu skontaktował się jeden z mieszkańców i powiadomił o tym, że przypuszcza, iż trzej municypalni popełnili przestępstwa korupcyjne. Kierownik skontaktował się natychmiast z przełożonymi. - Poleciłem mu niezwłocznie poinformować o sprawie policję - twierdzi Wojciech Ratman, komendant straży miejskiej w Poznaniu.

  Tak też się stało. Policja zatrzymała podejrzanych, zebrała dowody na to, że faktycznie mogli oni złamać prawo. Były one na tyle mocne, że sąd zdecydował umieścić całą trójkę za kratkami.

  - Decyzja sądu świadczy o dużym stopniu prawdopodobieństwa uznania ich winnymi zarzucanych im czynów - czytamy w oświadczeniu, które wydał komendant Ratman. - W związku z tym stosunek pracy z aresztowanymi został zawieszony. Wykonywanie zawodu strażnika miejskiego wymaga wysokich wartości etycznych. Wymóg ten jest kluczowym zarówno w toku procesu naboru, jak i szkoleń odbywanych w całym okresie pracy. Każdy przypadek podejrzenia popełnienia przestępstwa będzie przez nas napiętnowany i skierowany do właściwych organów. Jednak zatrzymanie trzech strażników nie było jedynym w ostatnim czasie. Jeszcze bowiem nie umilkły echa afery korupcyjnej, która wyszła na jaw jesienią ubiegłego roku. Wówczas zarzut przyjmowania korzyści usłyszało siedmiu strażników i jeden były municypalny. Zdaniem śledczych, grupa nieuczciwych strażników za drobne kwoty, prezenty, czy obiady nie dawała mandatów za złe parkowanie. Wszyscy podejrzani w tej sprawie stracili pracę w straży.

  Pokłosiem afery były także zmiany kadrowe, łącznie z rezygnacją ze stanowiska ówczesnego komendanta Alojzego Łowickiego. Oficjalnie przyczyną jego dymisji były kłopoty zdrowotne, w nieoficjalnych rozmowach Łowicki przyznawał jednak, że przyczyniła się do nich sytuacja w straży.
  Za przyjmowanie łapówek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  korupcja

  Sofronow (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Jaki sprzęt człowieku ?? Gdyby "prawdziwy Policjant" zobaczył czego używają w SM odmówiłby wyjścia z tym na ulice...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SM

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  po raz któryś wpisuje na tym forum że tzw SM powinna być ,i to piorunem , zlikwidowana - szkoda pieniędzy na takie dziadostwo. Nawet nie chce sie pisać dlaczego bo lista ich przewin jest...rozwiń całość

  po raz któryś wpisuje na tym forum że tzw SM powinna być ,i to piorunem , zlikwidowana - szkoda pieniędzy na takie dziadostwo. Nawet nie chce sie pisać dlaczego bo lista ich przewin jest okrutnie długa. Natomiast należy sie zastanowić co w zamian - może wziąć na stan miasta iluś prawdziwych policjantów , przekazać im sprzęt dzisiejszej SM ale zastrzec że operacyjnie podlegają tylko pod miasto. I wyznaczyć im konkretne odcinki np. Teatralki do Rynku Jeżyckiego i tam mają patrolować całą zmianę - zaś samochód postawić gdzieś np. koło kina Rialto. Nie twierdze że to jedynie słuszny pomysł ale na pewno lepszy niż stan dzisiejszy. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kumple górą

  AAA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Widukindzie, sm nigdy nie zginie - Ratman przyjmuje swoich kumpli do sm. 1.07.12 drugiego, tym razem z zomo......

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo