Trzecioligowiec pokonany 2:1, trzech piłkarzy kontuzjowanych już w Poznaniu

Peruwiańczyk Hernan Rengifo (w środku) podczas sobotniego sparingu z SV Wurmla.
Peruwiańczyk Hernan Rengifo (w środku) podczas sobotniego sparingu z SV Wurmla. M. Opala
Piłkarze poznańskiego Lecha przebywający na zgrupowaniu w austriackiej miejscowości Grosspetersdorf, rozegrali w minioną sobotę spotkanie sparingowe z trzecioligowym zespołem SV Wurmla. Lechici zwyciężyli 2:1 (1:1), a bramki zdobyli Semir Stilić i Anderson Cueto.

Dość niespodziewanie początek pojedynku należał do rywali, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie po golu głową Kameruńczyka Charlesa Egharevba. Lechici na szczęście dość szybko uporządkowali grę i w 17. minucie pięknym strzałem w górny róg bramki popisał się Semir Stilić. Zwycięskiego gola zdobył w 82. minucie Anderson Cueto.

Niestety, podczas austriackiego zgrupowania, trzech zawodników Lecha doznało kontuzji. Jeszcze w miniony piątek do Poznania wrócił Maciej Kononowicz, mający uraz mięśnia dwugłowego. Wczoraj natomiast do Polski wracali bramkarz Paweł Linka (naciągnął więzadło poboczne kolana) oraz Dawid Kucharski (uraz mięśnia czworogłowego uda).
Jutro ekipę Kolejorza czeka w Austrii kolejny sparing. Rywalem piłkarzy trenera Smudy będzie węgierski Zalaegerszeg.

Tymczasem dzisiaj w Poznaniu rozpoczyna się wreszcie sprzedaż karnetów na jesienne spotkania ligowe na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Najpierw karnety będą mogli kupować posiadacze kart płatniczych Lecha, którzy mają karnet z poprzedniej rundy.