Poznań: Wyrzucił nielegalnie śmieci razem z... pismem ze...

  Poznań: Wyrzucił nielegalnie śmieci razem z... pismem ze skarbówki

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pięćset złotych kary zapłacił poznaniak, który pozbył się śmieci w pobliżu ulicy Murawa. Municypalni odnaleźli go, bo wśród odpadów było pismo wysłane z Urzędu Skarbowego Poznań Śródmieście. Widniało na nim imię i nazwisko oraz adres odbiorcy.
  Śmieci w workach foliowych walały się w zaroślach, tuż przy chodniku. Municypalni sprawdzili, co dokładnie wyrzucił bałaganiarz. Znaleźli pismo z nazwiskiem podejrzanego.

  - To kolejna osoba przyłapana na tworzeniu nielegalnych wysypisk - mówi Przemysław Piwecki ze straży miejskiej w Poznaniu. - Tak jak poprzednio, strażnikom w ustaleniu nazwiska sprawcy pomogły odnalezione dokumenty. W lesie nad Wartą sprawcę zdradziły wyrzucone akty notarialne a na poboczu ulicy Lutyckiej karty kierowcy i rachunki - przypomina Piwecki.

  Municypalni odwiedzili adresata pisma i wręczyli mu mandat. Śmieci trafiły na wysypisko.

  Tylko w pierwszym półroczu tego roku strażnicy ujawnili 219 nielegalnych wysypisk. Sześciu bałaganiarzy przyłapali na gorącym uczynku, szesnastu namierzyli później - sprawcy zanieczyszczeń musieli usunąć śmieci na swój koszt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo