Medal "Zasłużony kulturze - Gloria Artis" dla Lecha...

  Medal "Zasłużony kulturze - Gloria Artis" dla Lecha Konopińskiego

  Maz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ze srebrnym medalem "Zasłużony kulturze - Gloria Artis" wrócił z Warszawskiej Jesieni Poetyckiej Lech Konopiński - poznański poeta, satyryk, aforysta, autor fraszek, utworów dla dzieci i tekstów wielu popularnych przebojów.


  Jest on autorem 60 książek, które rozeszły się w nakładzie 5 milionów egzemplarzy. Jako satyryk zadebiutował w 1954 roku na łamach "Szpilek", ale wkrótce swoje fraszki publikował również na łamach "Głosu Wielkopolskiego". W 1960 roku pojawił się jego debiutancki tomik poetycki "Akcje i reakcje". Pod koniec lat 50. był sekretarzem redakcji poznańskiego tygodnika satyrycznego "Kaktus", a potem przez 5 lat pracował w dziale rolnym "Gazety Poznańskiej".

  Nie wszyscy wiedzą, że jest autorem takich piosenek jak "Najtrudniejszy pierwszy krok" i "Co ja w tobie widziałam" z repertuaru Anny Jantar, spopularyzowanej przez Krzysztofa Krawczyka "To, co dał nam świat" czy przeboju Eleni "Miłość jak wino". Jest doktorem ekonomii, a temat jego pracy doktorskiej brzmiał "Rynek lnu i konopi". Wreszcie wielką pasją Lecha Konopińskiego jest filatelistyka. Redaguje i wydaje "Filatelistę polskiego". Jest sędzią klasy międzynarodowej.
  Dodajmy, że nazwisko Lecha Kono-pińskiego znalazło się w opublikowanych przez Międzynarodowe Centrum Biograficzne w Cambridge opracowaniach "Wybitni ludzie XX wieku" oraz "Wybitni Europejczycy XXI wieku".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo