Poznań: Coraz więcej spraw "do załatwienia"

  Poznań: Coraz więcej spraw "do załatwienia"

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolejna edycja programu "Do załatwienia" dziennika "Polska Głos Wielkopolski" i poznańskiej telewizji spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Przed budynkiem TVP Poznań pojawiło się w czwartek kilkadziesiąt osób. Każda z nich przyszła ze sprawą, z której załatwieniem boryka się od dłuższego czasu.

  - Od 11 lat bezskutecznie staramy się o wykup mieszkań w naszej kamienicy - alarmuje Anna Paterczyk z Poznania. - Pisaliśmy już wszędzie. Od urzędników miejskich, ministerstwa i rzecznika praw obywatelskich, po prezydenta RP.

  Nieuregulowana sytuacja z gruntami oraz przewlekające się postępowanie uniemożliwiają mieszkańcom budynku przy ul. Ratajczaka sfinalizowanie sprawy.- Mam 75 lat - mówi Anna Paterczyk. - Jak długo mogę jeszcze walczyć o swoje - pyta poznanianka?

  - My reprezentujemy mieszkańców bloku na os. Przyjaźni 1 i młodzież - mówiła z kolei Stenia Pulwicka. - Nie chcemy, by na miejscu boiska do koszykówki powstał parking.

  Przypomnijmy, że bohaterami czwartkowego reportażu była rodzina Serglów z Grzybowa pod Skokami. - Wzruszyła mnie ta historia - przyznał Marek Lasota z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. - Moim zdaniem jest jeszcze szansa na pomoc dla nich. Potrzebna jest sieć wsparcia.
  Po programie odebraliśmy sporo telefonów od osób poruszonych historią nieporadnych życiowo rodziców. Sprawie będziemy się przyglądać - mamy nadzieję, że uda się skutecznie im pomóc.

  Sprawy "do załatwienia" można zgłaszać pod adresem e-mail: dozalatwienia@glos.com. Czekamy też na państwa w każdy czwartek przed budynkiem telewizji (ul. Serafitek 8 w Poznaniu).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo