Sąd: Kombatant Czerwca 1956 roku bez odszkodowania

  Sąd: Kombatant Czerwca 1956 roku bez odszkodowania

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ryszard Biniak, kombatant Czerwca 1956, nie dostanie rekompensaty za internowanie w stanie wojennym. Taką decyzję wydał wczoraj poznański sąd, który uzasadnił ją tym, że Biniak otrzymał pieniądze jako ofiara represji poznańskiego Czerwca. Odszkodowanie było niewielkie - około 2 tysiące zł.

  Składając wniosek o odszkodowanie za pozbawienie wolności w stanie wojennym, Ryszard Biniak wymienił maksymalną kwotę przewidzianą w ustawie, czyli 25 tys. zł. Ale z tego tytułu nie dostanie nic.
  "Dwa roszczenia nie mogą być uwzględnione" - stwierdził sąd.

  Ryszard Biniak, przewodniczący Związku Powstańców Poznańskiego Czerwca "Niepokonani" był rozgoryczony orzeczeniem.

  - Nikt nas nie uprzedził, że ludzie, którzy za walkę z reżimem w 1956 roku otrzymali rekompensatę za pobyt w więzieniu, nie mają prawa ubiegać się teraz o odszkodowanie. Dla mnie to był szok, czuję się poszkodowany - powiedział Ryszard Biniak. Nie będzie się jednak odwoływał: - Skoro takie są przepisy, apelacja nie ma sensu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo