Poznań: Portugalczy nie zapłacili za budowę domu

  Poznań: Portugalczy nie zapłacili za budowę domu

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Inwestycja przy ulicy Za Groblą w Poznaniu została już zakończona, ale ekipy budowlane do tej pory nie otrzymały sporej sumy pieniędzy. Jak mówią, ich roszczenia wobec głównego wykonawcy, portugalskiej firmy Fernandes&Soares, wynoszą ponad 2 mln zł.

  - Moja wierzytelność to prawie sto tysięcy zł. Jeśli nie dostanę tych pieniędzy, dalsza działalność mojej firmy będzie zagrożona - ubolewa Sebastian Dobrzański z Hard-Budu, który w budynku Za Groblą wylewał posadzki.

  Budowlaniec ma długi w hurtowniach, w których kupował materiały niezbędne do wykonania zlecenia otrzymanego od F&S. W podobnej sytuacji znalazły się pozostałe firmy. Ich właściciele domagają się zapłaty od Portugalczyków, sami mając na karku wierzycieli, w tym ZUS oraz Urząd Skarbowy.

  Tymczasem przedstawiciele F&S twierdzą, że ich zaległości wynoszą 450 tysięcy złotych. Jak przekonuje Jose Manuel Oliveira Fernandes, prezes F&S, powodem opóźnień są zastrzeżenia do jakości wykonanych prac.

  - Firma F&S zawsze płaciła należności, pod warunkiem, iż kwoty do zapłaty były prawidłowe, a wykonane prace dobrze zrealizowane. Spółka posiadała zespół polskich inżynierów, którzy niestety niedokładnie nadzorowali prace różnych podwykonawców - podkreśla prezes F&S. - Niezwłocznie przystąpimy do uregulowania należności po spotkaniu z każdym podwykonawcą i wyjaśnieniu wszelkich kwestii - dodaje.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Typowi naciągacze

  bubu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Typowi tyle, że tym razem portugalscy naciągacze. Powszechna i bezkarna niestety praktyka pseudobiznesmenów wyzbytych jakichkolwiek zasad. Zlecić prace a potem pod byle pretekstem nie zapłacić lub...rozwiń całość

  Typowi tyle, że tym razem portugalscy naciągacze. Powszechna i bezkarna niestety praktyka pseudobiznesmenów wyzbytych jakichkolwiek zasad. Zlecić prace a potem pod byle pretekstem nie zapłacić lub umniejszyć maksymalnie jak się da wynagrodzenie. Co wyrwiemy to nasze. Niestety przy sprawności polskiego wymiaru pseudo sprawiedliwości skuteczny i prosty sposób na zbicie kosztem innych fortuny. Jedyna rada nie kupować ich produktu. Niech się bydlaki latami bujają.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo