Poznań ponownie liderem rankingu inwestycyjnego

  Poznań ponownie liderem rankingu inwestycyjnego

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po rocznej przerwie Poznań ponownie został liderem rankingu inwestycyjnego magazynu "Wspólnota" w kategorii miast wojewódzkich. Wyprzedził Opole, Kraków, Szczecin, czy Wrocław. Zwycięzcy z lat 2001-2005 Warszawa i Katowice zajęli 8 i 10 lokatę.
  Oceniając miasta pod uwagę brano wydatki samorządów na rozwój transportu, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w przeliczeniu na jednego mieszkańca (liczone jako średnia z ostatnich trzech lat). Zwycięzcy z lat 2001-2005 Warszawa i Katowice tym razem zajęli 8. i 10. miejsce.

  Ranking uzupełniono zestawieniem wydatków samorządu na inwestycje wyłącznie z własnych budżetów, bez dotacji zewnętrznych. I w tej kategorii stolica Wielkopolski okazała się najlepsza. Nagrodą dla zwycięzców była statuetka Kazimierza Wielkiego. Odebrał ją prezydent Ryszard Grobelny podczas gali VII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fundusze

  i dotacje (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 24

  ... inne miasta potrafią zdobywać środki na zewnątrz, a Poznań z prezydentem Grobelnym na czele sobie z tym gorzej radzi

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo