Poznań: Będą gonić rektora

  Poznań: Będą gonić rektora

  KS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznaniacy, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci wezmą udział w najbliższą sobotę w " XIV Pogoni za Rektorem - Biegu Śniadaniowym".
  Spacerowicze pokonają trasę pięciu, a biegacze dziesięciu kilometrów wokół Malty. Rowerzyści przejadą trasę piętnastu kilometrów prowadzącą przez pobliskie lasy.

  Rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu prof. Władysław Balicki rozpocznie "Pogoń za Rektorem, a później poprowadzi peleton. Gonitwa ma oryginalne zasady, które sprawiają, że każdy biegacz jest zwycięzcą. Uczestnicy przez większość trasy biegną w zwartej grupie, której tempo nadaje rektor WSB.


  Najważniejszą zasadą jest zakaz wyprzedzania lidera. Pod koniec drugiego okrążenia jeziora prof. Balicki zachęca biegaczy do wyścigu krzycząc "Gonimy się".
  Każdy ma też szansę na nagrodę. Jak co roku Wyższa Szkoła Bankowa premiuje najliczniej reprezentowane szkoły ponadgimnazjalne. Mają szansę otrzymać zestawy sportowe. Losowane są także nagrody indywidualne.

  Rejestracja uczestników rozpocznie się w dniu pogoni o godzinie 7.30, a start nastąpi o godzinie 9.30 sprzed hangarów kajakowych przy ulicy Krańcowej (Malta). Na mecie na wszystkich czekać będzie śniadanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo