Poznań: Dom Tramwajarza wciąż czeka na najemcę

  Poznań: Dom Tramwajarza wciąż czeka na najemcę

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie ma chętnych na najem Domu Kultury "Tramwajarz" przy ulicy Słowackiego na Jeżycach. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg , na który nie wpłynęła żadna oferta. Pomysł na zagospodarowanie budynku ma jednak Sławomir Hinc, zastępca prezydenta Poznania. Na razie toczą się rozmowy, co do szczegółów jego koncepcji.
  - Rozmawiałem z prezydentem Mirosławem Kruszyńskim - mówi Hinc. - Konkretne decyzje prawdopodobnie zostaną podjęte jeszcze w tym miesiącu.
  Dom Kultury "Tramwajarz" to niemal 700 metrów kwadratowych powierzchni. Na parterze 199,4 mkw., na pierwszym piętrze 295,70 mkw., na drugim 154,60 mkw. i na poddaszu 46,80 mkw. To ogromna powierzchnia, a co z tym się wiąże także kosztowna w wynajmie. ZKZL zdecydował się jednak na ogłoszenie przetargu na najem całości. Rozważana była możliwość, by w kolejnym przetargu, gdyby pierwszym nikt nie był zainteresowany, rozbić oferty na poszczególne lokale.
  Być może jednak okaże się to niekonieczne.

  - Z jednej strony ZKZL ogłosił przetarg, bo budynek znajduje sie w jego gestii. Jednak z drugiej dotychczasowa działalność Domu Tramwajarza mieści się w obszarze, którym ja się zajmuję - tłumaczy Hinc. - Uważam za bardzo ważne zarówno działałność orkiestry MPK, jak i kina Amarant. Jeżyce potrzebują też właśnie takiego miejsca, gdzie prowadzona jest działalność kulturalna. Warto zachować takie przestrzenie dla ludzi, którzy nie czują się dobrze w natłoku komercyjnej działalności kulturalnej.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo