Szamotuły: Na fotel burmistrza startuje tylko dwóch...

  Szamotuły: Na fotel burmistrza startuje tylko dwóch kandydatów

  Krzysztof Sobkowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Miało być ich czterech. Wszyscy zapewniali bowiem, że zdołają dopełnić wszelkich formalności niezbędnych do wystartowania w wyścigu o fotel burmistrza Szamotuł.
  W piątek 2 października minął termin rejestracji kandydatów w Państwowej Komisji Wyborczej. Ostatecznie w przedterminowych wyborach wystartuje tylko dwóch kandydatów - Marian Borowiec (KWW Marian Borowiec) i Włodzimierz Kaczmarek (KWW Razem). Spośród zarejestrowanych komitetów zabraknie przedstawiciela KWW Solidarne Szamotuły, gdyż komitet już wcześniej nie zdołał wyłonić ze swoich szeregów kandydata.

  W piątek, mimo rejestracji komitetu, z udziału w wyborach zrezygnował Bogdan Pawłowski (KWW Bogdan Pawłowski). - Zwyciężył rozsądek - mówi Pawłowski. - W sztabie doszliśmy do wniosku, że nie mam większych szans na walkę z Borowcem i Kaczmarkiem. Jestem już na emeryturze, więc czas najwyższy dać sobie spokój z polityką - podsumował Pawłowski.

  Z rejestracją kandydata Pawła Mordala nie zdążył też KWW Nasz Region. - Zebraliśmy wymaganą liczbę podpisów, ale doszliśmy do wniosku, że kalendarz wyborczy jest bardzo napięty i nie ma wiele czasu na kampanię. Stąd decyzja o rezygnacji - mówi Mordal. - Nie oznacza to jednak, że zniknę z życia publicznego. Będę się przygotowywał do przyszłorocznych wyborów - podsumował. Szamotulanie pójdą do urn 25 października.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kandydaci mają strony

  czytal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  http://burmistrzakaczmarka.pl/

  oraz


  http://kwwmarianaborowca.pl/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo