Poznańska Barka nagrodzona w Waszyngtonie

  Poznańska Barka nagrodzona w Waszyngtonie

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj w stolicy Stanów Zjednoczonych poznaniacy Barbara i Tomasz Sadowscy odbiorą nagrodę World Habitat Awards.
  Założyciele Poznańskiej Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka" zostali wyróżnieni przez agendę ONZ do spraw mieszkalnictwa za "wypracowanie kompleksowego systemu globalnego rozwoju w ramach społecznej gospodarki rynkowej".

  Barka od lat tworzyła program "Wspólnoty lokalne - edukacja - zatrudnienie - dostępne budownictwo", który miał na celu przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu.
  W tym czasie rozwinięto system domów-wspólnot, hosteli, mieszkań prywatnych i domków jednorodzinnych. Uruchomione zostały programy edukacji oraz szkoleń zawodowych i tworzenia miejsc pracy. Barka pomogła około 50 tysiącom osób - bezdomnym, z nałogami, bezradnym życiowo.

  Najwięcej ośrodków Barki jest w Wielkopolsce i na zachodzie kraju. W najbliższych czterech latach zasady działania Barki mają zostać powielone - przy wsparciu finansowym rządu - w kolejnych stu gminach. Program jest też wdrażany w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w Niemczech.

  Word Habitat Awards zostanie wręczona podczas obchodów Światowego Dnia Mieszkalnictwa z udziałem prezydenta USA Baracka Obamy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo