Leszno: Ostatnie dni amfiteatru

  Leszno: Ostatnie dni amfiteatru

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Właśnie rozpoczęła się rozbiórka amfiteatru w Parku 1000-lecia w Lesznie. To kolejny krok w kierunku realizacji przyjętego przez samorząd projektu odnowienia tego miejsca.
  Letni amfiteatr został wzniesiony ponad 30 lat temu w tak zwanym czynie społecznym przez leszczyńskie zakłady pracy. Lata świetności przeżywał głównie w latach 70. i 80., kiedy to organizowano tu wiele imprez. Na widowni pod gołym niebem zasiadały tłumy mieszkańców Leszna i okolic, a na scenie grały popularne zespoły muzyczne i występowały kabarety. Organizowano też turnieje zakładowe i szkolne.

  W latach 90. leszczynianie mieli coraz mniej okazji, żeby odwiedzać amfiteatr. Obiekt zaczął popadać w ruinę, tym bardziej że miasto musiało finansować inne, bardziej oczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Wreszcie po latach zapomnienia samorząd ponownie zwrócił uwagę na Park 1000-lecia. Radni zaakceptowali projekt, który zakłada, że teren ten ponownie stanie się miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Z tą różnicą, że nie będzie już amfiteatru.

  - Obiekt był na tyle zniszczony, że zapadła decyzja o jego rozebraniu - wyjaśnia Joanna Nowacka, dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie. - Prace mają się zakończyć do 20 października i będą kosztowały około 55 tys. złotych.

  Zgodnie z zaakceptowanym przez miasto projektem, w miejscu, gdzie jeszcze stoi amfiteatr, będzie plac zabaw dla dzieci oraz zieleń. Latem tego roku park od strony ul. 17 Stycznia oddzielono płotem gabionowym, który ma wygłuszyć uciążliwe komunikacyjne hałasy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo