Konin: Uczniowie zebrali pieniądze na wykup konia...

  Konin: Uczniowie zebrali pieniądze na wykup konia przeznaczonego na rzeź

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już 20 października w konińskim parku im. Fryderyka Chopina zamieszka uratowany od rzezi koń o wdzięcznym imieniu Frycek. Zwierzę przyjedzie z Mazur. Pieniądze na jego wykup w dużej części zebrali uczniowie Zespołu Szkół Ekonimiczno-Usługowych w Żychlinie.
  Młodzież wzięła udział w organizowanej przez ogólnopolski klub Gaja akcji pod hasłem "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi udało się zgromadzić ponad 1800 zł. Koszt wykupu konia oscylował w granicach 3 tys. zł. Resztę kwoty zebrało stowarzyszenie "Eko-logiczni" z Konina.

  - Wystosowaliśmy pismo do Urzędu Miasta w Koninie, które przygotowało wybieg dla Frycka w parku Chopina - mówi Marek Niezabitowski, prezes stowarzyszenia "Eko-logiczni". Frycek był kiedyś koniem sportowym. Po kontuzji przestał być potrzebny. Jego nowy dom to 300-metrowy wybieg w konińskim parku. Utrzymanie konia spadnie na barki władz miasta.

  Rodzicami chrzestnymi konia zostaną: Małgorzata Waszak, wicestarosta koniński i Tadeusz Tylak, zastępca prezydenta Konina.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo