Grodzisk: Szpital w kłopotach, będzie podwyżka dla dyrektora

  Grodzisk: Szpital w kłopotach, będzie podwyżka dla dyrektora

  Katarzyna Warszta

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zadłużenie szpitala w Grodzisku Wlkp. gwałtownie rośnie, a tymczasem zarząd powiatu grodziskiego podwyższył pensję dyrektorowi SP ZOZ. Będzie pobierał teraz wynagrodzenie w wysokości "czterokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego".
  O podniesienie pensji dyrektora Przemysława Nowaka wnioskowała na posiedzeniu zarządu powiatu wicestarosta Grażyna Willmann. Członkowie tego gremium przyjęli jej propozycję jednogłośnie.

  Przypomnijmy. Na koniec 2008 roku szpital miał stratę w wysokości około 1 mln 200 tysięcy złotych. Obecnie strata plus zaległości w płatnościach to już prawie 3 miliony złotych. SP ZOZ nie płaci za wiele rzeczy. Na przykład wykonawcy modernizacji Izby Przyjęć, która była robiona w 2008 roku zapłacono do tej pory dopiero 20 proc. należności.

  Jako uzasadnienie zmiany kwoty zarobków w kontrakcie dyrektora wicestarosta Willmann podała pozytywną ocenę całokształtu działań podjętych przez dyrektora Przemysława Nowaka dokonaną przez Radę Powiatu. Rada przyjęła taką uchwałę na sesji w czerwcu tego roku. Wicestarosta nie dodała tylko, że za pozytywną opinią o działalności dyrektora w SP ZOZ głosowali wtedy jednogłośnie wyłącznie radni będący w koalicji rządzącej. Z kolei radni skupieni w opozycyjnym "Forum Obywatelskim" byli przeciwni takiej opinii. Wówczas szef tego klubu Antoni Kłak, przedstawił bardzo krytyczne stanowisko wobec tego, co zarząd powiatu zawarł w ocenie pracy dyrektora Nowaka. Niestety, wtedy koalicja rządząca bezkrytycznie przyjęła to za dobrą monetę.

  Podczas ostatniej sesji, kiedy radni opozycyjni zaczęli dopytywać o szczegóły zmiany pensji dyrektora i o jej wysokość, dyrektor P. Nowak opuścił salę obrad i nie wrócił już na nią, mimo że w programie sesji był punkt dotyczący sprawozdania finansowego SP ZOZ za pierwsze półrocze. Radni nie mogli więc uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań dotyczących kondycji szpitala.

  - Decyzja o podwyżce pensji dyrektora jest naszym zdaniem całkowicie nieuzasadniona - powiedział Antoni Kłak, szef opozycyjnego klubu "Forum Obywatelskie". - Nie została bowiem odniesiona do wyniku finansowego SP ZOZ. Nie przystaje także do kryteriów oceny jego pracy, jakie sam zarząd powiatu zawarł w jego kontrakcie. Powiększa ona jeszcze bardziej wydatki, kiedy szpital musi oszczędzać.

  Opozycja obawia się, że niebawem może brakować pieniędzy nawet na pensje pracowników SP ZOZ. - Wtedy pod starostwo przyjdą pracownicy szpitala i co im pan starosta powie? - dopytywali radni z opozycji.

  Dodatkowo radnych zbulwersowało pismo, jakie wystosował do nich dyrektor Nowak, w którym stawia im niemal ultimatum związane z trudną sytuacją szpitala i swoją dalszą działalność uzależnia od stanowiska rady w tej sprawie i stopnia pomocy, jakie mogłaby ona udzielić placówce.
  A trzeba pamiętać, że oprócz narastających długów, dyrektor mówi o konieczności budowy nowego szpitala, na którą potrzeba ponad 20 milionów złotych lub modernizacji już istniejącej bazy za kilkanaście milionów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odp dyr

  pracownik obecny ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  a taka ciekawostka : patrz sona obok: Który z zawodów jest według Ciebie najbardziej korupcjogenny?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odp. dyr.

  pracownik obecny ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  hahaha, dyrektor skoncz czarowac w końcu, są ludzie którzy cie znaja ..., nie wciskaj kitu ludziom, przedstaw prawde zanim my ją ujawnimy, bo chyba już czas na nią ...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo