Grodzisk: Szpital w kłopotach, będzie podwyżka dla dyrektora

  Grodzisk: Szpital w kłopotach, będzie podwyżka dla dyrektora

  Katarzyna Warszta

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zadłużenie szpitala w Grodzisku Wlkp. gwałtownie rośnie, a tymczasem zarząd powiatu grodziskiego podwyższył pensję dyrektorowi SP ZOZ. Będzie pobierał teraz wynagrodzenie w wysokości "czterokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego".
  O podniesienie pensji dyrektora Przemysława Nowaka wnioskowała na posiedzeniu zarządu powiatu wicestarosta Grażyna Willmann. Członkowie tego gremium przyjęli jej propozycję jednogłośnie.

  Przypomnijmy. Na koniec 2008 roku szpital miał stratę w wysokości około 1 mln 200 tysięcy złotych. Obecnie strata plus zaległości w płatnościach to już prawie 3 miliony złotych. SP ZOZ nie płaci za wiele rzeczy. Na przykład wykonawcy modernizacji Izby Przyjęć, która była robiona w 2008 roku zapłacono do tej pory dopiero 20 proc. należności.

  Jako uzasadnienie zmiany kwoty zarobków w kontrakcie dyrektora wicestarosta Willmann podała pozytywną ocenę całokształtu działań podjętych przez dyrektora Przemysława Nowaka dokonaną przez Radę Powiatu. Rada przyjęła taką uchwałę na sesji w czerwcu tego roku. Wicestarosta nie dodała tylko, że za pozytywną opinią o działalności dyrektora w SP ZOZ głosowali wtedy jednogłośnie wyłącznie radni będący w koalicji rządzącej. Z kolei radni skupieni w opozycyjnym "Forum Obywatelskim" byli przeciwni takiej opinii. Wówczas szef tego klubu Antoni Kłak, przedstawił bardzo krytyczne stanowisko wobec tego, co zarząd powiatu zawarł w ocenie pracy dyrektora Nowaka. Niestety, wtedy koalicja rządząca bezkrytycznie przyjęła to za dobrą monetę.

  Podczas ostatniej sesji, kiedy radni opozycyjni zaczęli dopytywać o szczegóły zmiany pensji dyrektora i o jej wysokość, dyrektor P. Nowak opuścił salę obrad i nie wrócił już na nią, mimo że w programie sesji był punkt dotyczący sprawozdania finansowego SP ZOZ za pierwsze półrocze. Radni nie mogli więc uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań dotyczących kondycji szpitala.

  - Decyzja o podwyżce pensji dyrektora jest naszym zdaniem całkowicie nieuzasadniona - powiedział Antoni Kłak, szef opozycyjnego klubu "Forum Obywatelskie". - Nie została bowiem odniesiona do wyniku finansowego SP ZOZ. Nie przystaje także do kryteriów oceny jego pracy, jakie sam zarząd powiatu zawarł w jego kontrakcie. Powiększa ona jeszcze bardziej wydatki, kiedy szpital musi oszczędzać.

  Opozycja obawia się, że niebawem może brakować pieniędzy nawet na pensje pracowników SP ZOZ. - Wtedy pod starostwo przyjdą pracownicy szpitala i co im pan starosta powie? - dopytywali radni z opozycji.

  Dodatkowo radnych zbulwersowało pismo, jakie wystosował do nich dyrektor Nowak, w którym stawia im niemal ultimatum związane z trudną sytuacją szpitala i swoją dalszą działalność uzależnia od stanowiska rady w tej sprawie i stopnia pomocy, jakie mogłaby ona udzielić placówce.
  A trzeba pamiętać, że oprócz narastających długów, dyrektor mówi o konieczności budowy nowego szpitala, na którą potrzeba ponad 20 milionów złotych lub modernizacji już istniejącej bazy za kilkanaście milionów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odp dyr

  pracownik obecny ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  a taka ciekawostka : patrz sona obok: Który z zawodów jest według Ciebie najbardziej korupcjogenny?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odp. dyr.

  pracownik obecny ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  hahaha, dyrektor skoncz czarowac w końcu, są ludzie którzy cie znaja ..., nie wciskaj kitu ludziom, przedstaw prawde zanim my ją ujawnimy, bo chyba już czas na nią ...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo