Poznań: 14 centymetrów działki brakuje by móc ocieplić blok

  Poznań: 14 centymetrów działki brakuje by móc ocieplić blok

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wciąż nie ma konkretnych decyzji w sprawie przeprowadzenia termomodernizacji bloku przy ulicy Kotlarskiej. Członkowie wspólnoty zaciągnęli kredyt na ten cel. Jednak okazało się, że warstwa ocieplenia wyjdzie w dwóch miejscach 14 centymetrów poza obręb działki, na której stoi blok.
  Zarząd Dróg Miejskich, do którego należy jedna z sąsiednich działek, wydał odpowiednią zgodę. Brakuje drugiej. Ta działka jest w trakcie komunalizacji. Jeśli ocieplanie nie zacznie się w najbliższym czasie mieszkańcy stracą kredyt i dofinansowanie z UE.

  W ubiegłym tygodniu urzędnicy miejscy uspokajali, że przygotowywane są propozycje dla wspólnoty. Rzeczywistość wygląda jednak bardzo ponuro.
  - Zachęcamy mieszkańców wspólnoty do przystąpienia do roszczenia wobec miasta Poznania z artykułu 209a o nabycie sąsiedniej nieruchomości do użytkowania. Im szybciej taki wniosek zostanie złożony, tym większe szanse na jego rychłe rozpatrzenie a w konsekwencji przeprowadzenie ocieplenia budynku do końca roku - mówi Rafał Łopka z biura prasowego.

  - Kiedy my chcemy tylko te 14 centymetrów, żeby ocieplić budynek, a nie całą działkę, której nie użytkujemy, bo to parking dla klientów pobliskich zakładów - denerwuje się Janina Jastrząb ze wspólnoty. - Nasze garaże są dwie działki dalej!
  Mieszkańcy czekają na termin zebrania, bo udział w nieruchomości ma też... miasto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo