Inwestycje: Szybka kolej "Ygrek" coraz blizej Wielkopolski

  Inwestycje: Szybka kolej "Ygrek" coraz blizej Wielkopolski

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące Studium Wykonalności Przebiegu Linii Kolei Dużych Prędkości dla Węzła Poznańskiego.
  W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Mirosław Kruszyński, Wicestarosta Poznański - Tomasz Łubiński oraz przedstawiciele Departamentu Transportu UMWW, Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego oraz PKP PLK S.A. Oddziału Regionalnego w Poznaniu.

  Zarząd Województwa Wielkopolskiego jest żywo zainteresowany stanem prac studyjnych nad projektem znanym pod skrótem "Y" w skali kraju i regionu.
  W tym celu na spotkanie zaproszony został Dyrektor Biura Linii Dużych Prędkości w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jan Raczyński, który w obszernej prezentacji przedstawił stan prac projektowych oraz działań już wykonanych, wynikających z programu budowy KDP oraz harmonogramu prac projektowych i działań organizacyjno-formalnych dotyczących planowanej inwestycji.

  Na spotkaniu poruszono także sprawę możliwości przedłużenia wielkopolskiego odcinka Kolei Dużych Prędkości wzdłuż linii E-20 do granicy polsko-niemieckiej i dalej poprzez Frankfurt n. Odrą do Berlina, a tym samym włączenie jej do sieci szybkich kolei niemieckich ICE - przez nią do sieci ogólnoeuropejskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Y

  poznańczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  Czy autor może podać czytelnikom gdzie planuje się zlokalizowac dworzec dla kolei największych prędkości "Y" Nie wyobrażam sobie by to to CUDo przeciskało się w ślimaczym tempie przez śródmieście....rozwiń całość

  Czy autor może podać czytelnikom gdzie planuje się zlokalizowac dworzec dla kolei największych prędkości "Y" Nie wyobrażam sobie by to to CUDo przeciskało się w ślimaczym tempie przez śródmieście. Zwłaszcza, że planuje się (i bardzo dobrze) przedłużenie linii na zachód w celu połączenia z Europą.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo