Kino: Drzewo Maleszki nie okazało się magiczne

  Kino: Drzewo Maleszki nie okazało się magiczne

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Szeroka kampania reklamowa, dobry film i... niska oglądalność. Jak podaje portal stopklatka.pl, "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki obejrzały podczas pierwszych 10 dni wyświetlania w polskich kinach 52 tysiące widzów. Pomimo nieco rozczarowującej frekwencji reżyser nie traci dobrego nastroju.
  - Faktycznie, spodziewaliśmy się trochę lepszego rezultatu. Należy jednak zwrócić uwagę na parę czynników. Po pierwsze - box office'y nie uwzględniają wszystkich seansów grupowych dla uczniów szkół, a na takich pokazywano również mój film. A po drugie, mieliśmy niesamowitego pecha, ponieważ na premierowy weekend przypadła fantastyczna, upalna pogoda, przez co wielu widzów wolało pójść na spacer niż do kina. Bardzo cieszy mnie natomiast fakt, że "Magiczne drzewo" zostało znakomicie odebrane przez dzieci, co czujemy podczas spotkań z młodymi widzami - opowiada Andrzej Maleszka.

  Rzeczywiście, przeglądając ubiegłotygodniowe podsumowanie najchętniej oglądanych filmów weekendu, dało się zauważyć, że słoneczna aura pogrzebała sukces kilku premier. 52 tysiące widzów na "Magicznym drzewie" jest zaskoczeniem, jednak nie takim, jak mizerna popularność "Dzieci Ireny Sendlerowej". Według box office'u stopklatki.pl poprzedzony olbrzymią kampanią promocyjną film Johna Kenta Harrisona w 10 dni obejrzało 47 tysięcy widzów.

  Ale film Maleszki na także sporą konkurencję wśród obrazów przeznaczonych dla młodych widzów. W ubiegły piątek na ekrany kin weszły "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe". W dalszym ciągu na afiszach znajdują się "Załoga G" i "Garfield. Koty górą". Sam reżyser zachęca do obejrzenia "Magicznego drzewa" nie tylko dlatego, że jest to dobry film.

  - "Magiczne drzewo" jest pierwszym polskim filmem aktorskim przeznaczonym dla dzieci i młodzieży, który wszedł do naszych kin po wielu latach. Po rozmowie z dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Agnieszką Odorowicz, wiem, że jego ewentualny sukces mógłby otworzyć drzwi dla innych rodzimych obrazów dla najmłodszych i zatrzymania fali hollywoodzkich produkcji - uważa Maleszka.

  Teraz "Magiczne drzewo" rusza na podbój świata. W ciągu najbliższych kilku tygodni film zostanie pokazany na festiwalach w Amsterdamie i Chicago. Z tego ostatniego Maleszka wyjeżdżał już z główną nagrodą za "Magiczne drzewo" - tyle że w wersji serialowej.

  - Proszę nie sugerować się identyczną nazwą - serial zawierał zupełnie inną treść niż wyświetlany w kinach film. Na pewno nie sprzedajemy polskim widzom dwa razy tego samego - zachęca Andrzej Maleszka.

  Najpopularniejsze polskie filmy 2009
  1. Kochaj i tańcz
  reżyseria: Bruce Parramore
  premiera: 6 marca

  2. Popiełuszko. Wolność jest w nas
  reżyseria: Rafał Wieczyński
  premiera: 27 lutego

  3. Idealny facet dla mojej dziewczyny
  reżyseria: Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz
  premiera: 30 stycznia

  4. Ile waży koń trojański?
  reżyseria: Juliusz Machulski
  premiera: 26 grudnia

  5. Miłość na wybiegu
  reżyseria: Krzysztof Lang
  premiera: 21 sierpnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo