Wyrzysk: Proces likwidacji szpitala rozpoczęty

  Wyrzysk: Proces likwidacji szpitala rozpoczęty

  Dorota Bonzel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Awanturą skończyła się debata toczona przed głosowaniem nad projektem uchwały w sprawie komercjalizacji szpitala powiatowego w Wyrzysku.

  Już od początku obrady rady powiatu próbował blokować Jacek Ciechanowski z Prawa i Sprawiedliwości. Gdy nie pozwolono mu odczytać projektu uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie przekształceń, poprosił o przerwę. Gdy radni nie zgodzili się, żeby referendum wprowadzić do porządku obrad, radny poprosił o kolejną przerwę, po której oznajmił, że i tak zorganizuje referendum z inicjatywy społecznej.

  Po ponad trzygodzinnej dyskusji udało się w końcu dojść do głosowania. Komercjalizajcję poparło osiemnastu radnych, przeciw było czterech przedstawicieli klubu PiS. Rozpoczął się więc proces likwidacji publicznej placówki. Potrwa on do 30 czerwca 2010 roku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo