Kalisz: Nie ma podstaw by oskarżać o uśmiercenie niemal...

  Kalisz: Nie ma podstaw by oskarżać o uśmiercenie niemal tysiąca psów

  PEJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rzecznik Praw Obywatelskich zakończył postępowanie w sprawie schroniska dla zwierząt w Kaliszu. Nie stwierdził uchybień w dochodzeniu i wydanym przez prokuraturę postanowieniu. Brak dostatecznych dowodów nie pozwolił na stwierdzenie popełnienia przestępstwa.


  Na łamach "Polski Głosu Wielkopolskiego" informowaliśmy o oddanych do utylizacji 912 martwych zwierzętach ze schroniska. Kaliskie Stowarzyszenie Help Animals dwukrotnie składało zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa. Prokuratura sprawę umarzała. Bezprawnego uśmiercania zwierząt nie dało się potwierdzić. Jedynym materiałem dowodowym była niekompletna ewidencja schroniska.
  RPO zajął się sprawą na wniosek Help Animals. Zbadał działalność prokuratury i Powiatowego Lekarza Weterynarii. Zrobił tyle, na ile pozwalają mu kompetencje.

  - Nic więcej już nie zdziałamy i prawdy zapewne nigdy się nie dowiemy - mówi Sylwester Piechowiak, prezes Help Animals. - Jednak pozytywnym skutkiem afery jest to, że w schronisku zmienił się zarząd. Organizacja i warunki bytowe psów znacznie się poprawiły.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo