Manifestacja: Protestują w Cegielskim

  Manifestacja: Protestują w Cegielskim

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Jeden, dwa, trzy, cztery dosyć zwolnień do cholery - tak skandowali wczoraj przy bramie głównej spółki Hipolit Cegielski Poznań członkowie zakładowej Inicjatywy Pracowniczej.
  Był to pierwszy z serii protestów, w obronie osób, które już straciły lub w najbliższym czasie mają stracić zatrudnienie w poznańskich zakładach.

  Kolejne pikiety zapowiedzieli już przedstawiciele Związku Zawodowego "Metalowców" i oraz Solidarności.

  - Musimy razem walczyć o nasze prawa - grzmiał Jarosław Urbański z Inicjatywy. - Nie damy się zastraszyć i podzielić. Zwolnienia nie odbędą się bez naszego udziału - krzyczał przez megafon Urbański.
  Wtórował mu Marcel Szary, przewodniczący Inicjatywy Pracowniczej w Cegielskim. Oskarżał zarząd o brak jakichkolwiek działań naprawczych. Żądał też wypłaty odpraw. - 60, 70 tysięcy złotych, tyle żądamy za naszą pracę i naszą krzywdę - krzyczał Szary.

  Do protestujących przyłączyli się członkowie poznańskiego Rozbratu. Wspólnie z innymi manifestantami zablokowali oni ulicę.
  Protesty mają doprowadzić do zmiany decyzji zarządu. Te już jednak zapadły. W najbliższym czasie w poznańskich zakładach pracę straci około 500 osób. Redukcja etatów ma przynieść firmie 25 mln zł oszczędności w 2010 r. Na odprawy potrzebne będzie ok. 11 mln zł.

  Walkę o pieniądze dla pracowników zapowiadają także inne związki zawodowe. W poniedziałek ma się odbyć protest OPZZ "Metalowcy". Związkowcy mają zamiar przejść wspólnie z manifestującymi pod siedzibę wojewody wielkopolskiego.

  Z kolei 23 października manifestować zamierzają członkowie Solidarności. - Będziemy protestować przeciwko zwolnieniom i w związku z brakiem odpraw i odszkodowań dla osób, które straciły pracę - mówi Tadeusz Pytlak, szef zakładowej Solidarności. - Protest organizujemy w porozumieniu z Komisją Krajową Solidarności - dodaje przewodniczący.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zwolnienia

  byly HCP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 15

  Zwolnienia mogły być,tylko dlaczego nie dano porządnych odpraw takich jak stoczniowcy? Czy stoczniowcy to inni ludzie? Dlaczego nie zwoloniono żadnego kierownika ,pracownika marketingu i z zarządu?...rozwiń całość

  Zwolnienia mogły być,tylko dlaczego nie dano porządnych odpraw takich jak stoczniowcy? Czy stoczniowcy to inni ludzie? Dlaczego nie zwoloniono żadnego kierownika ,pracownika marketingu i z zarządu? To oni głownie odpowiadają za brak zamówień, za brak możliwości wykonywania innych produktów! Co winni są biedni pracownicy, rzetelnie wykonujący swoją pracę?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo