Enea: Firma opłacała mieszkania szefom poznańskiej spółki...

  Enea: Firma opłacała mieszkania szefom poznańskiej spółki wbrew prawu

  Łukasz Cieśla, Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Maciej Owczarek i Marek Malinowski, dwaj członkowie zarządu poznańskiej Enei, korzystali z mieszkań służbowych opłacanych przez spółkę. Z naszych informacji wynika, że było tak do sierpnia tego roku.
  Gdy o sprawie zrobiło się głośno zaczęli opłacać mieszkania i wstecznie opłacili podatki. Wynikało to zapewne z faktu, że bezpłatne korzystanie z mieszkań jest niezgodne z obowiązującymi przepisami m.in. tzw. ustawy kominowej.

  Latem szum wokół sprawy zrobiły związki zawodowe Enei. Protestowały w tej sprawie w Ministerstwie Skarbu Państwa. Na dodatek w samym zarządzie spółki nastąpiły podziały. W tym samym czasie na nowego jego członka powołano Tomasza Treidera. Jemu także przydzielono mieszkanie, ale w odróżnieniu od swoich kolegów uznał on, że będzie za nie płacił z własnej kieszeni.

  W przypadku dwóch wspomnianych już członków zarządu było inaczej. Od momentu swojego powołania Marek Malinowski (listopad 2008) i Maciej Owczarek (czerwiec 2009) korzystali z lokali służbowych, za które nie płacili ani grosza.

  Obaj pochodzą spoza Poznania. Aby nie musieli zbyt długo dojeżdżać do pracy, Enea wynajęła dla nich mieszkania. Firma regulowała wszelkie opłaty, w tym bogate pakiety telewizji kablowej. Przydzielanie menadżerom spółek dodatkowych bonusów w postaci mieszkania, samochodu, limitów na kartach kredytowych jest dość powszechną praktyką stosowaną w biznesie. W ten sposób kusi się wykwalifikowaną kadrę do podjęcia pracy w danym przedsiębiorstwie.

  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznańska Enea - good life

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 51 / 26

  Brawo związki zawodowe - wreszcie akcja która ma sens. Budynek gdzie "chłopcy z ENEI" oglądają playboy TV jest tuż przy wzgórzu Sw. Wojciecha na Starym Miescie. Jak nagrzeszą dużo to zawsze mogą...rozwiń całość

  Brawo związki zawodowe - wreszcie akcja która ma sens. Budynek gdzie "chłopcy z ENEI" oglądają playboy TV jest tuż przy wzgórzu Sw. Wojciecha na Starym Miescie. Jak nagrzeszą dużo to zawsze mogą pójsc na górkę do ks. Marka i wyspowiadać się.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ENEA

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 30

  należało sie chłopinom-przy tak marnych zarobkach .Przecież wierchuszka w ENEI takie grosze zarabia - nawet nie 50 tys.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo