Poznań: Pawilon przy Garbarach odzyska blask?

  Poznań: Pawilon przy Garbarach odzyska blask?

  Andrzej Bucholz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Większość poznaniaków zna bogato zdobiony budyneczek położony przy ul. Garbary 94. Teraz ta budowla mimo iż miała powrócić do swojej dawnej świetności, nadal stoi pusta

  Pawilon wybudowany został w 1882 roku przez Antoniego Krzyżanowskiego. Budynek powstał jako obiekt handlowo-reklamowy zakładu zajmującego się produkcją i sprzedażą sztukaterii. Do tej pory budyneczek niszczał. Kiedy wszedł w posiadanie, spółki deweloperskiej Verona Building, pojawiła się szansa na jego odrestaurowanie. Niestety wciąż stoi zamknięty. Pawilon był nawet biurem sprzedaży mieszkań Verona Building. Inwestycja do końca roku została wstrzymana i budynek opustoszał.

  - Pawilonowi nic nie zagraża. Niedawno go sprawdzaliśmy i jest zabezpieczony - uspokaja Maria Strzałko, Miejski Konserwator Zabytków. - Dom stanowi prywatną własność. Nie możemy nakazać jego właścicielowi, by go użytkował. Mamy prawo wkroczyć tylko w przypadku dewastacji.
  Być może odrestaurowanie zabytkowego pawilonu nastąpi wraz z ponownym rozpoczęciem prac na budowie w przyszłym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo