Ul. Czesława: Nie ma zarządcy, jest sterta śmieci

  Ul. Czesława: Nie ma zarządcy, jest sterta śmieci

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sterta śmieci, niesprzątane od tygodni klatki schodowe, koty "zamieszkujące" opuszczone mieszkanie - tak dzieje się w kamienicy przy ulicy Czesława.
  Lokatorzy nie zapłacili czynszu, a także rachunków za wodę i śmieci, bo nie mają komu. Dom ponad miesiąc temu został przekazany prywatnemu właścicielowi.

  - Po podwórku już biegają czasem szczury. Nie ma gdzie wysypywać odpadów. Boimy się, że Aquanet odetnie nam wodę, bo nie płacimy - mówi Maciej Cylwik, mieszkaniec kamienicy.

  Wcześniej budynkiem zarządzało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej.
  - Dokładnie 28 sierpnia przekazaliśmy protokół zdawczy tej posesji - informuje Maria Wellenger, rzecznik prasowy MPGM SA. - Właścicielowi zaproponowaliśmy umowę na zarządzanie budynkiem, ale z tej oferty nie skorzystał.

  Lokatorzy zostali poinformowani, że w związku z przekazaniem kamienicy nie mają już przesyłać opłat za czynsz i wodę na konto MPGM. Informacje o nowym numerze konta otrzymać powinni od właściciela lub zarządcy budynku. Do tej pory nie wiedzą komu płacić.

  - Jeśli to potrwa jakiś czas, to wkrótce może się okazać, że będziemy musieli za kilka miesięcy spłacać wysokie kwoty za niezapłacony czynsz. Tu mieszka dużo osób starszych i ta sytuacja jest dla nich co najmniej stresująca - mówi Cylwik. - Najgorzej wygląda sprawa ze śmieciami. Nie ma kontenerów, nikt ich nie wywozi, bo nie ma przecież żadnej umowy. Na podwórku i w klatce schodowej śmierdzi. To skrajny scenariusz, ale może dojść do zarobaczenia posesji. Taka sytuacja to przecież krok do zagrożenia epidemiologicznego.

  Lokator zgłosił już problem do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta, do sanepidu i straży miejskiej.
  - Odpowiednie pismo o ustalenie właściciela kamienicy i kontaktu do niego już wysłaliśmy do straży miejskiej, bo tylko tak możemy pozyskać te dane - tłumaczy Józef Rapior, kierownik ds. odpadów WGKiM, zaniepokojony tym sygnałem.


  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo