Poznań: Urząd odmówił zameldowania dziecka u matki

  Poznań: Urząd odmówił zameldowania dziecka u matki

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wydział Spraw Obywatelskich poznańskiego magistratu odmówił zameldowania półtorarocznej, niepełnosprawnej Marianny w domu jej matki, bo - jak ustalił - dziewczynka przebywa we Włoszech. Postarał się o to sąsiad babci Marianny.
  Poinformował urzędników, że nie zgadza się na zameldowanie dziewczynki. Podał, że mała przebywa w Polsce tylko podczas świąt i powiedział wprost, że swoją zgodę uzależnia "od uregulowania sposobu korzystania przez niego ze wspólnej nieruchomości".

  Policjanci wysłani na kontrolę meldunkową wprawdzie nie zastali nikogo w domu, ale wrócili z informacją od sąsiadów, iż widują tam małą dziewczynkę.
  W czerwcu odbyły się oględziny domu. Uczestniczył w nich także wspomniany sąsiad. Jak się okazało, również współwłaściciel nieruchomości mamy i babci dziecka. - Wcześniej rozmawiałam z tym panem przez płot. Uspokajał mnie, że mogę spać spokojnie - mówi Bożena Mercik, babcia dziewczynki.

  We wrześniu Wydział Spraw Obywatelskich odmówił zameldowania. Stwierdził m.in.: "W toku postępowania administracyjnego stwierdzono z całą pewnością, że małoletnia nie mieszka i dom ten nie jest dla niej miejscem stałego pobytu". Obecnie wyjaśnia, gdzie znajduje się "miejsce stałego pobytu" jej matki, gdyż sąsiad zawiadomił urząd, że pani Katarzyna nie powinna być zameldowana w domu w Poznaniu.

  - Oświadczył, że jestem oszustką, gdyż mieszkam za granicą, a moje dziecko nigdy w Polsce nie było. Ostrzegł mnie, że podejmie wszelkie kroki, by wyjaśnić sytuację, tak iż okaże się, że nie będę miała do czego wracać - tak relacjonowała telefoniczną rozmowę z sąsiadem mama Marianny - Katarzyna, która, jako korespondentka jednego z ogólnopolskich dzienników, od lat kursuje pomiędzy Polską i Włochami.


  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo