MPK: Tramwaje linii 3,4 i 10 znów kursują ulicą Winogrady

  MPK: Tramwaje linii 3,4 i 10 znów kursują ulicą Winogrady

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj tramwaje linii 3,4 i 10 wróciły na swoją starą trasę prowadzącą przez ulicę Winogrady. Tramwaje nie jeździły tędy niemal rok, kiedy to rozpoczęła się przebudowa tej ulicy. Pierwsze tramwaje przejechały ulicą Winogrady jeszcze przed godziną 5 rano.

  Przebudowa ulicy Winogrady wiązała się w dużej mierze z zapewnieniem bezpieczeństwa pasażerom komunikacji publicznej, bo wcześniej było to miejsce, gdzie często dochodziło do groźnych wypadków. Aby dojść do tramwaju, podróżni musieli wejść na jezdnię.

  Teraz torowisko znajduje się na środku ulicy, a przy przystankach powstały wysepki połączone bezpośrednio z chodnikiem. Wysepki oddziela od krawędzi jezdni krawężnik, który samochody omijają przejeżdżając przez torowisko po odjeździe tramwaju.
  Informują o tym sygnalizacje świetlne usytuowane przed przystankami . Światła pojawiły się też na wlotach głównych ulic poprzecznych. Jednak nie wszędzie sygnalizacje jeszcze działają, jak na przykład przy ulicy Brandstaettera, gdzie mieści się szkoła podstawowa i gimnazjum.

  - Zwróciliśmy się do Straży Miejskiej, aby do czasu włączenia w tym miejscu świateł zwracała uwagę na dojście do szkoły - mówi Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich,
  Chociaż tramwaje już kursują ulicą Winogrady, to jej przebudowa zakończy się pod koniec listopada.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo