Biznes na cierpieniu

  Biznes na cierpieniu

  Małgorzata Linettej

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przerażające, szokujące, nieludzkie, bestialskie, a mimo to bezkarne. Tak można określić organizowanie walk psów szkolonych specjalnie, by stały się oszalałymi z wściekłości maszynkami do wzajemnego zabijania się.
  Znęcanie się nad zwierzętami nie było bowiem do niedawna postrzegane jako coś szczególnie odrażającego. Owszem, są w kodeksie karnym odpowiednie na to paragrafy, nawet przewidujące bezwzględną karę więzienia. Ja jednak nie przypominam sobie, by ktoś "za zwierzaka" trafił za kratki. A jeśli w ogóle ktoś chciał się oprawcą zwierząt zająć, to kończyło się to zwykle na niezbyt dolegliwej grzywnie.

  Akcja we wsi Kąpiel, do której zaangażowani zostali antyterroryści, coś w tym ponurym obrazie zmienia. Mam nadzieję, że "rzucenie" poważnych sił, używanych zwykle przeciw bandom gangsterów gnębiących ludzi, do ujęcia psich oprawców oznacza, że sprawy niedoli zwierząt zaczynają być traktowane poważnie.

  Chciałabym, żeby do wszystkich, którzy cynicznie zarabiają na cierpieniu żywych istot, dotarło, że to, co robią, może ich drogo kosztować. Dosłownie i w przenośni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo